Дні сталої енергії у Чернігові. ФОТОрепортаж
У неділю, 24 травня, чернігівці стали учасниками та свідками багатьох яскравих подій, які пов’язані між собою єдиним гаслом – «Рідному Чернігову – чисте повітря».
Саме під таким девізом у Чернігові стартували Дні сталої енергії.
В ці Дні у містах проводяться заходи та акції, які нагадують городянам про необхідність берегти енергію, більш ощадливо ставитися до води, тепла, газу та інших природних ресурсів. Вперше європейський тиждень сталої енергетики відзначався у нашій країні у 2011 році. Сотні організацій та громадян беруть участь в заходах енергетичного тижня, що спрямовані на підвищення енергоефективності та пропагують відновлювальні джерела енергії.
Щоб ознайомити містян з можливостями чернігівських підприємств у виробництві енергоефективних та енергозберігаючих технологій, було організовано виставку «Енергоефективне обладнання, матеріали та технології». На ній можна було побачити цікаві пропозиції від місцевих виробників. Наприклад, світлодіодна установка від компанії «Атілос», встановлена у під’їзді, значно скорочує використання електроенергії на освітлення, при цьому у приміщенні завжди буде світло.
Також всі бажаючі могли ознайомитися із енергоефективними вікнами, засобами для утеплення та тепломодернізації, тощо.
У заходах з популяризації енергозбереження вже традиційно беруть активну участь чернігівські активісти та волонтери Громадянської мережі ОПОРА. Так було і у неділю 24 травня у Чернігові. Інформаційні листівки, буклети та плакати про енергозбереження та енергоефективність від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» розповсюджувалися активістами ОПОРИ серед учасників виставки, велопробігу, школярів та містян.
Символічно, що разом із початком Днів сталої енергії у Чернігові пройшов Велодень-2015. Більше 1700 учасників костюмованого велоруху проїхали вулицями міста. Організаторами виступили Велоспільнота «Лайба» разом із партнерами: магазин «Адреналін», велофорум «Велофан», ГО «Вело Че». Найстаршому учаснику велопараду – 70 років, наймолодшому – 2 роки. Для малюків було влаштовано дитячий велопробіг, проводили різноманітні конкурси, вікторини та руханки.
Велосипедисти із радістю кріпили на свої байки зелені стрічки – символ Велодня – та прапорці із гаслом «Рідному Чернігову – чисте повітря». Тим самим вони висловили свою солідарність із головною метою Днів сталої енергії – берегти природу, повітря, енергоресурси.
Тож із такого яскравого старту Дні сталої енергії почалися у Чернігові. Слід додати, що на чернігівців іще чекає багато цікавих та корисних заходів в рамках цього проекту, що завершиться 29 травня.
Організаторами заходів до Днів сталої енергії виступають Чернігівська міська рада, громадські організації та підприємства. Партнерами з проведення інформаційної кампанії щодо енергоефективності та енергозбереження в рамках Днів сталої енергії у Чернігові є Громадянська мережа ОПОРА, Асоціація «Енергоефективні міста України» та Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»
До теми:
Велодень-велокарнавал-велопробіг 2015 у Чернігові. ФОТОрепортаж
Різновиди відпочинку на воді – на фестивалі "Десна туристична"
Божевільний велодень у Чернігові. ФОТО від Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.