Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 00:04:53

Залучати іноземні інвестиції для модернізації галузі тваринництва

25.02.2015   08:43Агенцiя

Стан та тендеції розвитку галузі тваринництва обговорили на всеукраїнській селекторній нараді, що відбулась 24 лютого під керівництвом Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка. Від Чернігівщини участь у нараді взяв заступник голови облдержадміністрації Костянтин Лубенцов.

Як повідомив Олексій Павленко, економічна ситуація в країні негативно відобразилаяся на виробнитві тваринницької продукції. Зокрема, індекс інфляції за минулий рік склав майже 125%. Зросли закупівельні ціни на основні корми, медикаменти, паливо. Збільшилась орендна плата за землю під господарськими спорудами. У той же час залишається низька закупівельна ціна готової продукції та зменшується купівельна спроможність населення.

За минулий рік відбулося зменшення поголів’я великої рогатої худоби на майже 150 тисячі голів, свиней — на 150 тисяч, птиці – на 2,2 мільйонів голів.

Водночас, обсяги виробництва молока за 2014 рік зросли до 11 мільйонів тонн. Середній річний удій на корову зафіксовано на рівні 5 тисяч кілограм молока, що забезпечено у першу чергу покращенням технологій виробництва.

У даній ситуації, за словами Міністра, важливим є вдосконалення нормативно-правової бази для полегшення умов ведення агробізнесу та спиряння вивезенню продукції тваринництва за межі України.

Чернігівщина займає друге місце в державі за чисельністю поголів’я тварин м’ясного напрямку. Протягом минулого року в області введено в експлуатацію чотири молочні ферми та один свинокомплекс. На 2015 рік заплановано будівництво восьми об’єктів на 3,5 тисячі голів. Але через спалахи африканської чуми свиней та відповідні карантинні обмеження у господарствах усіх форм власності відбувся спад поголів’я свиней.

В області, як і в цілому по країні, також спостерігається тенденція до збільшення затратної частини виробництва. У цих умовах господарства кардинально міняють підходи господарювання у бік високорентабельних культур. Виробники, які мають продуктивність дійної череди у 8 тисяч літрів молока на корову в рік, зараз працюють з мінімальною рентабельністю.

На завершення наради, Олексій Павленко дав доручення місцевим органам виконавчої влади проводити постійний моніторинг стану галузі тваринництва та створювати робочі групи із залучення іноземних інвестицій для модернізації ферм, доїльних залів, закупівлі племінної худоби.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель

Патрульні виявили у громадянина скляну ємність із рослинною речовиною та характерним запахом конопель 15:18

Під час патрулювання центрального парку культури та відпочинку патрульні роти тактико-оперативного реагування звернули увагу на молоду людину.

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА

Міграційні процеси в Чернігівській області у 2019 році. ДОВІДКА 13:43

Упродовж 2019 року на Чернігівщині міграційна активність населення зменшилася проти попереднього року. Зафіксовано 28418 випадків міграційних переміщень: потік вибулих (15207 осіб) перевищив потік прибулих (13211 осіб) і скоротив чисельність населення області на 1996 осіб.

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах

Вогнеборці ліквідували 21 пожежу, що виникли у природних екологічних системах 13:33

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 24 га, знищено 3 та пошкоджено 4 будівлі та споруди різного призначення.

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів

Куликівська громада взялася за самостійний пошив масок та захисних костюмів для медзакладів 13:16

У Куликівській ОТГ вирішили самостійно забезпечити медичних працівників індивідуальним захистом, адже вони найперші у зоні ризику.

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів

Посівна кампанія на Чернігівщині набирає обертів 11:33

У Чернігівській області вже засіяли понад 14 тисяч гектарів, або 22% ранніх зернових та зернобобових культур.