Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 квітня, 21:21:54

Підбито підсумки роботи обласного управління лісового і мисливського господарства у 2011 році

01.02.2012   10:17

За результатами господарсько-фінансової діяльності 2011 року Чернігівщина зайняла V місце у рейтингу областей України за веденням лісового господарства. Про це повідомив начальник Чернігівського обласного управління лісового і мисливського господарства під час засідання Колегії, яке відбулася 31 січня.

В ході засідання учасники підбили підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств за минулий рік та окреслили завдання на 2012 рік.

Як зазначалося, в минулому році всі зусилля структурних підрозділів управління були направлені на виконання пунктів Державної програми “Ліси України”, яка розрахована на період до 2015 року, регіональної програми комплексного розвитку лісового господарства Чернігівської областi на 2011-2015 роки та завдань, поставлених Президентом України.

За інформацією начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Валерія Лозицького, за 2011 рік в області відтворено лісів на площі 2616,1 га, що становить 116% річного завдання і на 242, 1 га більше ніж у 2010 році. Важливим є те, що в минулому 2011 році площа відтворення лісів в 1,2 рази перевищила площу суцільних зрубів.

“Обов’язком лісівників є не лише відтворення лісів, а й забезпечення вирощування високопродуктивних, різновікових, біологічно стійких цінних деревостанів, які можуть протистояти впливу негативних чинників середовища: змінам клімату, хворобам, шкідникам. Цей процес починається з якісного насіння, яке можна отримати тільки з об’єктів лісонасіннєвої бази”, – відмітив Валерій Лозицький, звертаючись до присутніх.

Загальна площа об’єктів лісонасіннєвих баз по управлінню становить 2070,0 га, але цих ресурсів недостатньо. Тому, одним з важливих завдання управління в 2012 році є відновлення та створення нових лісонасіннєвих баз. В цьому напрямку вже розроблена Галузева програма на 2011-2015 роки – для забезпечення сталого розвитку лісо насіннєвої справи на науковій основі, визначення її основних напрямків і показників.

В області активно діють і лісові розсадники. Підприємства почали вирощувати декоративний садибний матеріал із закритою кореневою системою, в горщиках. Потрібно відзначити, що ДП “Борзнянське лісове господарство” одним з перших почало займатися вирощуванням декоративного посадкового матеріалу.

Важлива увага приділяється і забезпеченню пожежної безпеки. За словами Валерія Лозицького, за минулий рік лісогосподарськими підприємствами області в повному обсязі виконано заплановані профілактичні та попереджувальні протипожежні та лісозахисні заходи. Для забезпечення охорони лісів від пожеж створено 22 лісові пожежні станції, отримано 2 лісопожежні модулі.

Активно ведеться робота і по боротьбі з шкідниками. Для своєчасного попередження можливого спалаху осередків шкідників лісу в 2012 році державною лісовою охороною постійно ведеться спостереження за лісами.

Значна робота проводиться по сертифікації лісів, що дасть можливість вести лісове господарство за світовими стандартами. Цю роботу в області виконують протягом кількох років незалежні іноземні спеціалісти. Сертифікати вже отримали Борзнянський, городянський, Новгород-Сіверськицй, Остерський, Прилуцький, Семенівський, Холминський та Корюківський держлісгоспи.

“Колективи підприємств управління роблять все можливе для забезпечення вчасного відтворення лісів, збереження та підвищення їх корисних властивостей, зміцнення екологічного стану області”, – зазначив головний лісничий області.

Щодо розвитку мисливського господарства, то основними його пріоритетами залишається охорона та відтворення мисливської фауни, що вимагає значних витрат на проведення комплексу біотехнічних заходів, боротьбу з браконьєрами та хижаками, збільшення чисельності тварин.

За словами начальника управління на 2012 рік актуальними залишаються питання пов’язані з відновленням і створенням об’єктів лісонасіннєвих баз, впровадження електронного обігу деревини, використання не деревної продукції лісу, такої як березовий сік, ягоди, гриби, рекреаційні ресурсу, пошук нових ринків збуту, оформлення державних актів на весь лісовий фонд, сертифікація лісів та інше.

“Словом, є над чим працювати”, – підсумував сказане Валерій Лозицький.

В ході засідання Колегії кращі працівники галузі лісового господарства були нагороджені почесними грамотами.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 139 нових випадків COVID-19

Виявлено 139 нових випадків COVID-19 19:37

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 квітня в області зафіксовано 139 нових випадків COVID-19.

Уряд продовжив карантин до кінця червня

Уряд продовжив карантин до кінця червня 13:34

Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.

Звернення Президента щодо ситуації на кордонах України. ВІДЕО 12:19

Президент Володимир Зеленський у відеозверненні закликав обговорити питання, що постали сьогодні перед Україною.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 348 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 348 осіб 12:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 21 квітня в області щеплено першою дозою 8927 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8236 осіб, вакциною CoronaVac — 349 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 342.

Патрульні розшукали громадянина, який може бути причетним до пошкодження двох автомобілів

Патрульні розшукали громадянина, який може бути причетним до пошкодження двох автомобілів 11:53

Вночі, близько 3-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Курсанта Єськова у дворі багатоповерхового будинку невідомий щойно пошкодив два автомобілі. За вказаною адресою направили один з екіпажів патрульної поліції.