Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 17 вересня, 00:39:16

Чернігівщина експортує товари в 28 країн ЄС

25.09.2014   13:46

Останнім часом, як повідомляє Головне управління статистики в області, значно покращилась зовнішньоекономічна діяльність Чернігівщини.

Підтвердженням цього є зростання обсягів експорту за сім місяців поточного року. У порівнянні з відповідним періодом минулого року експорт збільшився майже на 27%, що становить близько 383 мільйони доларів США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало понад 56 мільйонів доларів США.

Серед експортних товарів провідне місце займають зернові культури —більш як 95 мільйонів доларів США, деревина та вироби з неї — близько 27 мільйонів доларів США. Також добре продаються папір та картон, молоко та молочні продукти, мінеральні продукти, взуття.

Партнерами підприємств та організацій області стали 106 країн світу, з них — 28 країн ЄС. Експерти підкреслюють збільшення майже вдвічі експорту товарів до країн Європейського Союзу. Зокрема, зріс обсяг поставок мінеральних продуктів, зернових культур, взуття, електричних машин. Найбільше Чернігівщина продає Литві, Іспанії, Італії, Румунії, Бельгії, Німеччині, Нідерландам, Польщі та Великій Британії.

Серед інших країн — Російська Федерація, Білорусь, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Туреччина, Молдова та Китай.

Водночас, фахівці зазначають про збільшення імпорту з країн ЄС. Вартість ввезених товарів перевищила 5 мільйонів доларів. Це відбулося за рахунок купівлі готових харчових продуктів, текстильних матеріалів та текстильних виробів, продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, котлів, машин.

Найвагоміші імпортні поставки товарів до нашої області, серед країн-членів ЄС, здійснюють з Німеччини, Італії, Великої Британії, Польщі та Нідерландів.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 169 нових випадків COVID-19 19:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 вересня в області зафіксовано 169 нових випадків COVID-19.

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення

Владислав Кухар: Усі, хто зараз у стаціонарі з діагнозом Covid-19 – невакциновані й наразі жалкують, що не зробили вчасно щеплення 19:35

У Чернігові днями вакцинували проти Covid-19 вже 50-тисячного мешканця. Проведення масової вакцинації в нашому місті було однією з тем обговорення на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради, 16 вересня.

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів

Про дотримання суб’єктами господарювання законодавства у фітосанітарній сфері йшлося під час семінару за участю чернігівських студентів 19:30

16 вересня в Управлінні фітосанітарної безпеки відбувся семінар на тему «Дотримання суб’єктами господарювання законодавства у сфері насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, захисту рослин, а також запобігання поширенню контрафактного насіння при здійсненні реалізації та зберіганні насіння і садивного матеріалу». До участі у ньому запросили студентів випускного курсу Чернігівського Національного технологічного університету, які навчаються за спеціальністю «Агрономія».

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця

В’ячеслав Чаус: Формування тарифу на тепло залежить від місцевої влади. Наше завдання – максимальна співпраця 17:03

Уже зовсім скоро розпочнеться черговий опалювальний сезон. І чим ближче, тим «гарячіше» обговорюються тарифні питання.

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини