Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:03:39

Область має споживати на третину менше природного газу

05.08.2014   06:32

Протягом поточного року Чернігівщина має скоротити обсяги споживання природного газу на 49,8 мільйона кубометрів. Це майже третина спожитого торік. На брифінгу, що відбувся сьогодні в облдержадміністрації, директор Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури Петро Головач розповів, яким чином область економитиме газ.

— По-перше, буде вжито ряд організаційних заходів. Наприклад, максимально утеплено горища, підвали, вікна та двері будівель, — зазначив Петро Михайлович. — У будинках, зведених у 1950-1990 роках, втрати тепла через стіни сягають 40%. Ще 12% «вилітає» крізь старі вікна.

В області проведено інвентаризацію приміщень бюджетних установ. Там, де лікарні чи школи заповнені лиш частково, потрібно вже до початку холодів переобладнати систему опалення так, щоб гріти тільки ту частину приміщення, яка використовується. У кількох малокомплектних школах, що опалюються твердим паливом, можлива організація навчання у дві зміни. У другу зміну вчитимуться діти з іншого навчального закладу, закритого на опалювальний період для економії газу. Припиниться на певний час і опалювання господарських приміщень, гаражів тощо.

По-друге, буде здійснено переоснащення опалювальних систем та пристроїв споживання газу: встановлено лічильники тепла та горілки, придатні для використання газу низького тиску, застосовано компенсатори.

По-третє, можливі зміни у нормативах температурного режиму. Зараз нормою для приміщень є 18 – 20 градусів за Цельсієм, а після перегляду цей показник може бути зменшено до 16 – 18 градусів.

По-четверте, в області значна частина котелень має бути переведена на альтернативні види палива: вугілля, торф, дрова, пелети та інші. Цей процес вже розпочато, хоча йде він досить повільно. Тим більше, що не існує 100-відсоткової гарантії того, що такого палива буде достатньо, щоб обігріти всіх бажаючих. Адже на постачання вугілля негативно впливає ситуація на сході країни. Торфобрикет реалізує лише Ірванцівський завод, в той час як Смолинський тільки «розкачується». Виробництвом пелетів займається лише одне приватне підприємство у Новгород-Сіверському районі. Ще одне планують створити у Щорському.

Про те, як одержати дозвіл на право працювати з різними видами палива, розповіла в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів Катерина Тканко. З початку року їх було видано 122. Щоб одержати такий дозвіл, необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг, пред’явивши пакет відповідних документів.

— На перевірки Державної екологічної інспекції відповідно до змін, внесених до Закону «Про Державний бюджет України на 2014 рік», встановлено мораторій, — повідомила перший заступник начальника Держекоінспекції в області Валентина Дзюба. Тож інспекція виконуватиме свої консультативно-дорадчі функції та сприятиме розв’язанню екологічних проблем, що виникатимуть зі зростанням числа котелень, які працюють на твердому паливі. Як-от, наприклад, з утилізацією залишків, що утворюватимуться після перегорання палива (золи, шлаку тощо).

Проте, підсумовуючи розмову, директор Департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури Петро Головач наголосив, що використання альтернативних видів палива — не самоціль, а лише один зі шляхів економії природного газу.
 

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини