Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 16:39:44

Основні нововведення для “спрощенців”

14.01.2012   11:59Агенцiя

З 1 січня 2012 року вступив в дію Закон України від 4 листопада 2011 року № 4014-УІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності”.

Законом реформовано спрощену систему оподаткування та передбачені радикальні зміни її базових положень. Найбільше ці зміни торкнулись підприємців.

Згідно з цим законом фізичні особи – підприємці поділені на три групи : в залежності від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності.

До першої групи віднесено підприємців:

– які не використовують працю найманих осіб;

– здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;

– провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;

– обсяг доходу таких підприємців протягом календарного року не може перевищувати 150 тис. грн.

У разі перевищення граничного обсягу доходу, платники єдиного податку першої групи за заявою з наступного календарного кварталу переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для підприємців першої групи органами місцевого самоврядування встановлюється ставка податку в межах від 1 до 10% мінімальної заробітної плати.

До другої групи віднесено підприємців:

– що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.,

Такі підприємці можуть здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку, населенню. Мають право займатись виробництвом, продажем товарів, здійснювати діяльність у сфері ресторанного господарства.

Платники єдиного податку другої групи, які перевищили граничний обсяг доходу в 1 млн. грн. – за заявою в наступному кварталі переходять на застосування ставки податку для третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для другої групи встановлюється ставка – від 2 до 20% мінімальної заробітної плати.

До третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. грн.

Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

В разі перевищення граничного обсягу доходу – платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом.

При цьому, вказані платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

Звертаємо увагу підприємців, що платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій чи безготівковій).

Новим є те, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами;
у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Крім того, дозволено реєстрацію „спрощенців” як платників ПДВ, що створює рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування.

Ще одне нововведення – не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника.

Для фізичних осіб-підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів.

Особливо приємним є те, що підприємці першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, матимуть економічно обґрунтоване право на відпустку: за один місяць щороку вони не сплачуватимуть „єдиний” податок. Аналогічна норма діє також і у випадку хвороби підприємця, якщо вона триває 30 і більше календарних днів і підтверджена копією листків непрацездатності.


Заступник голови Комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернігівській області, заступник голови Жабинець П.Н.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини