Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:45:27

Про результати перевірок об’єктів торгівлі Чернігова у І півріччі 2014 року

04.07.2014   12:13

З метою попередження надходження на споживчий ринок Чернігова неякісних та небезпечних товарів управлінням споживчого ринку та підприємництва міської ради постійно проводяться перевірки якості та безпеки основних груп товарів, що реалізується суб’єктами господарювання сфери торгівлі на відповідність їх вимогам нормативних документів.

Здійснюється контроль за дотриманням умов та строків придатності, наданням необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, наявністю та достовірністю супровідних документів, у тому числі щодо якості та безпеки, дотримання правил торгівлі тощо.

Так, протягом І півріччя 2014 року в торговельній мережі міста Чернігова було перевірено близько 427 товарів, що належать до високого ступеня ризику, на загальну суму 137750,81 гривень, з них забраковано та знято з реалізації 36,4 % від перевіреної кількості, у тому числі через:
- відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки – 7,6 %;
- відсутність інформації про товар – 27,6 %;
- вичерпаний термін придатності – 1,2 %.

За виявлені порушення 61 фізична особа – підприємець притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за частиною 1 статті 155 КУпАП. Неякісна продукція, що виявлена в об’єктах торгівлі, знята з реалізації суб’єктами господарювання у добровільному порядку.

Варто зазначити, що всі харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, повинні відповідати вимогам чинних нормативно-правових актів і нормативних документів щодо показників якості та безпеки харчових продуктів, упаковки, маркування, транспортування, приймання і зберігання.

Працівники суб'єкта господарської діяльності зобов'язані надати споживачу необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, а також на вимогу споживача – документи, якими підтверджуються їх якість і безпека, а також ціна товарів.

Всі харчові продукти, що знаходяться в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про конкретний вид продукції.

Тобто, на етикетках повинна бути зазначена наступна інформація:
- назва харчового продукту;
- найменування підприємства та його місцезнаходження;
- найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція;
- строк придатності;
- відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;
- позначка про наявність у її складі генетично-модифікованих компонентів;
- дата виготовлення;
- відомості про умови зберігання;
- номінальна кількість (масу, об’єм тощо), харчова та енергетична цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів;
- дані про основні властивості продукції, її склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок).

Це загальні вимоги до маркування харчових продуктів.


За інформацію управління споживчого ринку та підприємництва міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини