Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 20:18:20

Про результати перевірок об’єктів торгівлі Чернігова у І півріччі 2014 року

04.07.2014   12:13

З метою попередження надходження на споживчий ринок Чернігова неякісних та небезпечних товарів управлінням споживчого ринку та підприємництва міської ради постійно проводяться перевірки якості та безпеки основних груп товарів, що реалізується суб’єктами господарювання сфери торгівлі на відповідність їх вимогам нормативних документів.

Здійснюється контроль за дотриманням умов та строків придатності, наданням необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, наявністю та достовірністю супровідних документів, у тому числі щодо якості та безпеки, дотримання правил торгівлі тощо.

Так, протягом І півріччя 2014 року в торговельній мережі міста Чернігова було перевірено близько 427 товарів, що належать до високого ступеня ризику, на загальну суму 137750,81 гривень, з них забраковано та знято з реалізації 36,4 % від перевіреної кількості, у тому числі через:
- відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки – 7,6 %;
- відсутність інформації про товар – 27,6 %;
- вичерпаний термін придатності – 1,2 %.

За виявлені порушення 61 фізична особа – підприємець притягнута до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за частиною 1 статті 155 КУпАП. Неякісна продукція, що виявлена в об’єктах торгівлі, знята з реалізації суб’єктами господарювання у добровільному порядку.

Варто зазначити, що всі харчові продукти і продовольча сировина, які надходять у торговельну мережу, повинні відповідати вимогам чинних нормативно-правових актів і нормативних документів щодо показників якості та безпеки харчових продуктів, упаковки, маркування, транспортування, приймання і зберігання.

Працівники суб'єкта господарської діяльності зобов'язані надати споживачу необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про товари, а також на вимогу споживача – документи, якими підтверджуються їх якість і безпека, а також ціна товарів.

Всі харчові продукти, що знаходяться в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про конкретний вид продукції.

Тобто, на етикетках повинна бути зазначена наступна інформація:
- назва харчового продукту;
- найменування підприємства та його місцезнаходження;
- найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція;
- строк придатності;
- відомості про вміст шкідливих для здоров’я речовин, встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;
- позначка про наявність у її складі генетично-модифікованих компонентів;
- дата виготовлення;
- відомості про умови зберігання;
- номінальна кількість (масу, об’єм тощо), харчова та енергетична цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів;
- дані про основні властивості продукції, її склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок).

Це загальні вимоги до маркування харчових продуктів.


За інформацію управління споживчого ринку та підприємництва міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 60 нових випадків COVID-19

Виявлено 60 нових випадків COVID-19 16:33

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 січня в області зафіксовано 60 нових випадків COVID-19.

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими

Патрульні виявили автомобіль із номерами, які можуть бути підробленими 15:35

Опівночі на вулиці Генерала Бєлова екіпаж патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Ford Sierra. Як з’ясувалося, за кермом перебував 20-річний чернігівець.

Служба судової охорони Чернігівщини і

Служба судової охорони Чернігівщини і "Чернігівська політехніка" підписали Меморандум про співробітництво 15:28

Начальник ТУ Служби судової охорони у Чернігівській області Олександр Рибак і ректор Національного університету "Чернігівська політехніка" Олег Новомлинець підписали Меморандум про співробітництво.

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію 12:50

Команда ULEAD Чернігівський регіональний офіс провела онлайн консультацію «Перші кроки. Реорганізація рад, що припиняються» для фахівців Понорницька ОТГ.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують.

Посилений карантин добігає кінця. Продовжувати його не планують. 12:40

Що чекає на українців з 25 січня і які обмеження діятимуть.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини