Нові можливості іпотечного кредитування обговорили в облдержадміністрації
13 жовтня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів нараду, на якій було обговорено нову Програму рефінансування первинних кредиторів для кредитування будівництва об’єктів житлового призначення та придбання житла в цих об’єктах, яку впроваджує Державна іпотечна установа.
Відкриваючи нараду, Станіслав Прокопенко зазначив, що для розв’язання житлової проблеми в області необхідно не тільки нові будівельні технології, а й застосування спеціальних фінансових механізмів. На сьогодні в регіоні на квартирному обліку перебуває 19,5 тисяч сімей. Налічується 140 недобудованих будинків.
На думку представників Державної іпотечної установи, прискорити темпи завершення будівництва значної кількості недобудованого житла у Чернігівській області можна за допомогою Програми рефінансування первинних кредиторів для кредитування будівництва об’єктів житлового призначення та придбання житла в цих об’єктах. Ця програма дозволила розпочати втілення важливої задачі сьогодення – завершення будівництва об’єктів житлового призначення та відновлення ринку іпотечного кредитування населення України.
Як зазначалося, з початку року Державна іпотечна установа вже профінансувала забудовників на суму понад 400 млн. грн. через банки-партнери. Ставка рефінансування для банків складає 11% річних. Географія об’єктів розповсюджується всією територією України. Більшість об’єктів буде введено в експлуатацію в цьому році, загальна площа житла в них становить 250 тис. кв. м.
Представники будівельної галузі та банківського сектору Чернігівщини визнали Програму цікавою та раціональною. Пропозиції щодо участі в ній будуть узагальнені головним управлінням економіки облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01
Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59
Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».
Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23
Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.
4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11
День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.