Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 листопада, 00:48:11

Парадокси вітчизняного виробництва: корів на тисячу менше, молока - на дві тисячі більше

12.03.2014   11:12Агенцiя

У селі Буда Корюківського району молоко з господарств населення беруть по 4 гривні за літр!

Такій оплаті не повірили у селі Бірківка Менського району:

— Та ви що?! У нас приймають по 2 гривні 40 копійок. У Городнянському районі така ж низька ціна.

— У нас за рік череда скоротилася на 20 корів, — поінформувала сільський голова Дроздовиці Ніна Мамай. — Молока, ясна річ, менше. Торік відправили у далеку Бобровицю 76 тонн молока, а в Городню — 56 тонн. Думалося, що дотації за молодняк стимулюватимуть зростання поголів’я, та, на жаль, населення старіє і не всі мають сили утримувати корів.

У Щорському районі вартість молока дещо вища.

— У нашому селі аж три заводи заготовляють сировину, — розповіла сільський голова Кучинівки Валентина Карась. — Приїжджають молоковози з Мени, Чернігова, Ічні. Тому велика конкуренція! За літр молока платять по 2 гривні 60 копійок. Корів, слава Богу, 415! На одну за рік збільшилося поголів’я. Один із молокозаводів почав привозити апарат, який визначає жирність. Добросовісним господарям стало вигідніше, адже за якісне молоко і оплата вища. Тому, думаю, сільчани цьому заводу віддаватимуть перевагу.

Чому в північному Корюківському районі у третині сіл вартість сирого молока доскочила до 3,7 гривні за літр? Через, як з’ясувалося, відкриття у Буді міні-цеху з виробництва сиру.

— У нашому селі колись була їдальня для працівників фабрики технічних паперів, — повідомила жителька Буди Наталія Солодка. — Приватний підприємець переобладнав наприкінці минулого року те приміщення під сирцех. Закуповують щодня до 10 тонн молока. Щоб люди охочіше здавали, підняли ціну. У нас у Буді — аж до 4 гривень. А в інших селах трішки менше. Заготовляють молоко і в кількох селах Щорського району. Розплачуються щодня. Плюс дають сироватку, що дуже вигідно.

— Для населення, зрозуміло, запропоновані підприємцем з Буди умови привабливі, — зазначила заступник директора департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Римма Олексенко. — Думаю, що переробник на першому етапі своєї діяльності у такий спосіб мотивує господарів до співпраці. Водночас зазначу, що окремі сільгосппідприємства краю здають заводам молоко і по 5 гривень за літр. Адже забезпечують високу його якість. І це по-справжньому вигідно переробникам, бо з такої сировини легше отримати якісну продукцію.

...За підсумками року на Чернігівщині ще є 131 тисяча корів. У сільгосппідприємствах дійна череда поріділа на тисячу голів, у господарствах населення — на 2,5 тисячі. Цифри ніби означають, що у молокопереробних підприємств знову скоротяться обсяги заготівлі сировини. А відтак переробники змушені будуть, аби вижити у конкурентних реаліях, підвищувати заготівельні ціни. Однак чи підніметься вартість молока скрізь у селах до, приміром, 4 гривень за літр, важко сказати. На Придесенні при скороченні поголів’я водночас зростає виробництво молока на сучасних тваринницьких комплексах, продуктивність дійного стада. Так, загалом в області, якщо вірити офіційній статистиці, у 2013-му вироблено на 2 тисячі тонн молока більше, ніж у попередній рік.

Сергій Павленко, Голос України

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини