Легалізація заробітної плати – спільне питання
Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами державної податкової служби України, є легалізація заробітної плати.

Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати на невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані „тіньові” заробітки.
Наймаючись на роботу, громадянам слід пам’ятати, що заробітна плата, яка виплачується у “конвертах” – це тимчасове благо, яке має негативні наслідки для самого працівника. Це, перш за все, ризик залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій у подальшому. Людина, яка працює неофіційно, при отриманні травми не може розраховувати на виплату їй лікарняних та інших обов’язкових виплат.
Не менш важливим являється той факт, що рівень надходження податку на доходи фізичних осіб у бюджет знаходиться у прямій залежності від рівня нарахованої заробітної плати. На сьогодні втрати бюджету від прихованої “в конвертах” заробітної плати великі. Тому дуже важливо, щоб працівники отримували заробітну плату не “в конвертах”, а офіційно, бо саме у такому випадку місцевий бюджет має стабільні надходження.
Працівниками ДПІ у м. Чернігові приділяється особлива увага виявленню схем та механізмів невиплати заробітної плати, погашенню заборгованості та перерахуванню податку на доходи фізичних осіб у бюджет, оформленні найманих працівників відповідно до чинного законодавства. Звертається увага керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців на обов’язковому оформленні трудових відносин із найманими працівниками, на недопущенні виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством рівень.
Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами “в конвертах”.
Повідомляємо, що з приводу надходження пропозицій неофіційного працевлаштування, звертайтеся за телефоном 652819.
У котре нагадуємо, що підтримка роботодавцем ідеї легалізації заробітної плати та робочого місця – це захист свого бізнесу від неконкурентних умов, а офіційне оформлення на роботу – соціальна захищеність найманого працівника.
До речі, доходи місцевого бюджету більше ніж на дві третини (а саме на 77,7 відс.) сформовані за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло з початку року 325,4 млн.грн.
Володимир Луценко, заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові,
заступник начальника ДПІ у м. Чернігові
Останні новини Чернігівщини
Завершено масштабне відновлення гімназії №34 11:23
У Чернігові завершилися масштабні ремонтні роботи в гімназії №34, яка зазнала пошкоджень під час повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році.
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.