АПК Чернігівської області мовою цифр. ІНФОГРАФІКА
Дані за 9 місяців 2013 року
Виробництво валової продукції сільського господарства – понад 6,2 млрд. грн. Виробництво продукції сільського господарства у розрахунку на 1 особу – 5724 грн (для порівняння, по Україні – 3705 грн).
Площа зернових по всіх категоріях господарств – 677,3 тис. га.
Очікуваний валовий збір – близько трьох мільйонів тонн. Кількість задіяної на збиранні пізніх культур техніки – 521 одиниця.
До сівби озимих під урожай 2014 року підготовлено 251,1 тис. га (100%). Зорано на зяб 356 тис. га (100%). Посів озимини триває.
Реконструйовано 7 сучасних елеваторів.
Зібрано 1507 тисяч тонн картоплі та 182 тисячі тонн інших овочів.
Реалізація худоби та птиці зросла на 14%; виробництво яєць – на 7,1%; виробництво молока – на 0,6%. Поголів’я свиней збільшилось на 6,9%, птиці – на 4,7%, поголів’я ВРХ зменшилось на 1,7%.
Введено в експлуатацію 5 тваринницьких об’єктів на 1740 корів. На завершальній стадії будівництва перебувають 3 молочні комплекси загальною потужністю майже 8 тисяч голів. Один з них – потужністю 6,8 тисячі голів – найбільший у Європі. У тваринництві продовжується реалізація більше 40 інвестиційних проектів. За перше півріччя 2013 року освоєно 463 млн грн капітальних інвестицій.
Ціни на продуктових ринках області станом на 15.10.2013 року нижчі від середніх по Україні майже на всі продукти (дані моніторингу). Виняток становлять: олія соняшникова (+0,4%, або 0,06 грн), огірки тепличні (+12,8%, або 1,02 грн) та сало (+1,7%, або 0,35 грн).
Сукупна вартість продовольчого кошику по області станом на 15.10.2013 становить 435 гривень, що на 5,4% менше загальнодержавного показника (460 грн).
У соціальну інфраструктуру сіл вкладено майже 100 млн. грн.

Власникам земельних паїв за договорами оренди землі сплачено 350 млн грн – на 9 млн. грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Розмір орендної плати за пай становить у середньому 4,3% від нормативної оцінки його вартості (у 2012 році – 3,6%).
На виконання доручень Президента України та Уряду в області здійснюється комплекс організаційних заходів, спрямованих на реалізацію Державної програми активізації економіки на 2013–2014 роки, яка дозволить поряд із нарощуванням економічного потенціалу аграрної галузі приділяти значну увагу розвитку сільських територій.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.