Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 23:13:47

Які технічні бар’єри заважають торгівлі між Україною та ЄС з’ясовували на семінарі у Чернігові

15.07.2013   20:29

12 липня у Чернігові відбувся семінар на тему “Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти та переваги. Реформування системи технічного регулювання”.

Організаторами заходу виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації. У обговоренні взяв участь Стефанос Іоакеімідіс, керівник Проекту ЄС «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Учасникам семінару на початку розповіли про стан торгівлі та співробітництва Чернігівської області з країнами-членами ЄС. Так за даними управління статистики в області 31,8% експорту спрямовується до Європи, тоді як 48,4% до країн СНД. Найбільшим попитом на європейському ринку користуються зернові культури, які експортовано до Італії, Іспанії, Портуґалії, Ірландії, Франції; насіння і плоди олійних культур – до Іспанії, взуття – до Румунії та Італії.

Далі мова пішла про більш серйозні речі, які стосуються зон вільної торгівлі між Україною та ЄС. Катерина Кривцун, головний спеціаліст відділу торговельно-економічного співробітництва з ЄС департаменту європейської інтеграції Miністерства економічного розвитку і торгівлі України, у своєму виступі наголосила на тому, що головною проблемою в цьому питанні є невідповідність українського та європейського законодавства. А програма реформування, яку презентували на семінарі, має створити всі умови для усунення невідповідностей цього напрямку.

Звідки виникають технічні бар’єри торгівлі і як їх долати розповів керівник проекту ЄС Стефанос Іоакеімідіс. У своїй презентації він зупинився на питанні технічного регулювання в контексті зон вільної торгівлі. Часто українські товари дійсно не відповідають європейським стандартам, а інколи продукцію українських виробників не «випускають» на ринки через відмінну від звичної форму, невідповідність уявленням або ще з якихось незрозумілих причин. Або розмір не відповідає стандарту, або міцність вища чи нижча. І це все робиться європейськими чиновниками заради здоров’я споживачів. Такі причини і стають технічними бар’єрами торгівлі між Україною та ЄС.

Взагалі програма по сприянню торгівлі між Україною та ЄС розпочалася у 2010 році, а у 2013 році вона вже вийшла на завершальну стадію. В рамках цього проекту мають бути проведені такі заходи:
а) Гармонізація нормативно-законодавчої бази України у сфері технічного регулювання з законодавством Європейського Союзу:
- Горизонтальне законодавство з питань стандартизації, акредитації, оцінки відповідності та ринкового нагляду;
- Приведення 25 галузевих технічних регламентів у відповідність з Директивами Нового підходу Європейського Союзу.
б)   Прийняття Україною європейських гармонізованих стандартів, що є необхідною умовою для реалізації технічних регламентів.
в)    Модернізація технічної інфраструктури:
- Створення нового незалежного Національного органу зі стандартизації;
- Розробка інформаційної системи управління стандартами;
- Модернізація матеріально-технічної бази випробувальних та калібрувальних лабораторій;
- Підвищення потенціалу органів з оцінки відповідності,  Національного агентства з акредитації України, органів ринкового нагляду;
- Створення сучасної системи законодавчої метрології.

Кінцевим результатом проекту буде усунення технічних бар’єрів у торгівлі та забезпечення доступу української продукції до ринків ЄС на однакових умовах з іншими державами-членами ЄС та навпаки.

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини