Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:12:22

Фермер вирощує ... ковбасу

29.11.2011   14:50Агенцiя

Цьогоріч куликівський фермер Віктор Труш купив два будинки у Ковчині й три в Авдіївці для молодих спеціалістів. А загалом на територіях сільських рад Куликівського району Чернігівщини, де господарство орендує близько десяти тисяч гектарів землі, уже відсвяткували 11 таких новосіль.

Віктор Труш у такий спосіб “переманив” двох ветеринарів з Харкова та інших фахівців – для професійного ведення бізнесу, зокрема, дотримання технологій у розведенні великої рогатої худоби, свиней.
Фермерське господарство “Колос” починало в 1993 році з обробітку 30 гектарів. Нині забезпечує роботою майже 450 працівників.

З 8116 голів великої рогатої худоби, що утримується у районі, на фермах “Колоса” – п’ять тисяч. А ще тут вирощують п’ять тисяч свиней.

Колись, у 1990-х роках, колгоспи масово відкривали ковбасні цехи. Бо невигідно було продавати дешеве м’ясо. Але собівартість тієї ковбаси виявлялася такою високою, що практично скрізь кустарні переробні цехи за два-три роки позакривалися, а обладнання пішло в металобрухт.

Фермерський ковбасний цех В. Труша працює у Куликівці й нині.

– Ми пропонуємо свої ковбаси не тільки у торговельних точках райцентру, а й завозимо у магазини Чернігівської, Сумської, Київської областей. Виробляємо щодня до двох тонн продукції. А буває й більше. Це залежить від замовлень торгової мережі. А беруть нашу ковбасу, бо у ній 90–100 відсотків м’яса. Вона дорога, зате люди знають, що купують. Я поставив своїм технологам завдання зробити такі ковбаси, як були колись, коли не намішували у них бозна-що.

Тобто фермерський цех надає перевагу не різноманітним добавкам, а натуральній сировині, і витримує конкуренцію навіть з потужними м’ясокомбінатами. Деякі з них, до речі, у Чернігівській області недавно призупинили свою роботу. Власна сировина теж є великим плюсом у виробництві.

– Ми вирощуємо все те, що потрібне для виробництва м’яса, – каже Віктор Владиславович. – Ось ранніх зернових зібрали 8 тисяч 50 тонн. Переробимо їх на комбікорми. Силосу в поліетиленові рукави заклали на два роки наперед! Правда, ще й молоком зайнялися. Брали в Авдіївці в оренду землю. А люди просять відновити ферму. Купили 500 корів. Тепер і молоко маємо на продаж.

Павленко Сергій, “Голос України”

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.