Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 08:00:59

Фермер вирощує ... ковбасу

29.11.2011   14:50Агенцiя

Цьогоріч куликівський фермер Віктор Труш купив два будинки у Ковчині й три в Авдіївці для молодих спеціалістів. А загалом на територіях сільських рад Куликівського району Чернігівщини, де господарство орендує близько десяти тисяч гектарів землі, уже відсвяткували 11 таких новосіль.

Віктор Труш у такий спосіб “переманив” двох ветеринарів з Харкова та інших фахівців – для професійного ведення бізнесу, зокрема, дотримання технологій у розведенні великої рогатої худоби, свиней.
Фермерське господарство “Колос” починало в 1993 році з обробітку 30 гектарів. Нині забезпечує роботою майже 450 працівників.

З 8116 голів великої рогатої худоби, що утримується у районі, на фермах “Колоса” – п’ять тисяч. А ще тут вирощують п’ять тисяч свиней.

Колись, у 1990-х роках, колгоспи масово відкривали ковбасні цехи. Бо невигідно було продавати дешеве м’ясо. Але собівартість тієї ковбаси виявлялася такою високою, що практично скрізь кустарні переробні цехи за два-три роки позакривалися, а обладнання пішло в металобрухт.

Фермерський ковбасний цех В. Труша працює у Куликівці й нині.

– Ми пропонуємо свої ковбаси не тільки у торговельних точках райцентру, а й завозимо у магазини Чернігівської, Сумської, Київської областей. Виробляємо щодня до двох тонн продукції. А буває й більше. Це залежить від замовлень торгової мережі. А беруть нашу ковбасу, бо у ній 90–100 відсотків м’яса. Вона дорога, зате люди знають, що купують. Я поставив своїм технологам завдання зробити такі ковбаси, як були колись, коли не намішували у них бозна-що.

Тобто фермерський цех надає перевагу не різноманітним добавкам, а натуральній сировині, і витримує конкуренцію навіть з потужними м’ясокомбінатами. Деякі з них, до речі, у Чернігівській області недавно призупинили свою роботу. Власна сировина теж є великим плюсом у виробництві.

– Ми вирощуємо все те, що потрібне для виробництва м’яса, – каже Віктор Владиславович. – Ось ранніх зернових зібрали 8 тисяч 50 тонн. Переробимо їх на комбікорми. Силосу в поліетиленові рукави заклали на два роки наперед! Правда, ще й молоком зайнялися. Брали в Авдіївці в оренду землю. А люди просять відновити ферму. Купили 500 корів. Тепер і молоко маємо на продаж.

Павленко Сергій, “Голос України”

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.