Основним джерелом кредитних ресурсів банківських установ Чернігівської області є їх депозитні зобов’язання, зокрема вклади населення
Про стан грошово-кредитного ринку області йшлося під час чергового засідання прес-клубу “Ділове слово”, яке відбулося 21 травня.

Начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок зазначив: “Ми забезпечили стабільність грошової одиниці”. За 4 місяці 2013 року можна помітити деякі тенденції розвитку банківської системи – це стосується як збільшення банками обсягів активних операцій, зокрема кредитування, так і залучення коштів. Впродовж 4 місяців поточного року банківськими установами області було видано кредитів на суму 2171,1 млн. грн., що на 58% більше, ніж за відповідний період минулого року. Позичальники надають перевагу кредитам в національній валюті. Станом на 01.05.2013 року їх об’єм становив 2030,7 млн. грн., або 93,5% від загальної суми кредитів. Більш активно кредитувався корпоративний сектор: суб’єкти господарювання отримали 1611,3 млн. грн. кредитів, в той час як фізичні особи – лише 559,8 млн. грн.
Леонід Волошок підкреслив, що основним джерелом кредитних ресурсів банківських установ області є їх депозитні зобов’язання, зокрема вклади населення. За 4 місяці поточного року депозити фізичних осіб зросли на 393,6 млн. грн. і станом на 01.05.2013 року складали 4927,3 млн. грн. Гривневі вклади становлять 68,6% від їх загального об’єму, решта – це валютні депозити. До речі, за словами представника Нацбанку України, у розрізі валютних депозитів Чернігівщина більше зорієнтована на долар, ніж на євро.
Ситуація на валютному ринку на сьогодні стабільна, керована і не викликає нарікань. Готівкову валюту без проблем можна купити чи продати в будь-якій банківській установі. Щоб стимулювати населення не тримати валюту на руках та дати можливість заробити на своїх заощадженнях, Національний банк України у минулому році розробив новий інвестиційний інструмент – Державні казначейські зобов’язання у валюті. Це – новий вид цінних паперів, вартістю 500 доларів США, який має свої переваги. Прибуток сплачується у валюті і звільнений від оподаткування. Гарантію виплат дає держава, що мінімізує ризики. Казначейські зобов‘язання випускаються терміном на 2 роки, їх продають установи Ощадбанку. Виплати доходу здійснюються кожні 6 місяців (23 долари для серії “А”, та 20 доларів – для серії “Б”). За необхідності вкладник може достроково продати Ощадбанку казначейські зобов’язання на договірних засадах за ціною не нижче їх номінальної вартості. Зараз установи Ощадбанку здійснюють продаж серії “Б” під 8% річних (дохід для серії “А” було встановлено у розмірі 9,2% річних). З початку реалізації в області продано 660 казначейських зобов’язань на суму 330 тис. дол. США.
Одним із пріоритетних напрямків діяльності Національного банку України є розширення сфери застосування безготівкових розрахунків. Станом на 01.04.2013 року у регіоні функціонували 691 банкомат, 689 банківських POS-терміналів та 2461 торговельний термінал.
Підбиваючи підсумки, Леонід Волошок зазначив, що Національний банк України й надалі сприятиме забезпеченню стабільності та сталого розвитку банківської системи для ефективного виконання нею основних функцій, передусім – економічного зростання нашої держави.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).