Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 10 грудня, 22:57:45

Основним джерелом кредитних ресурсів банківських установ Чернігівської області є їх депозитні зобов’язання, зокрема вклади населення

22.05.2013   08:20

Про стан грошово-кредитного ринку області йшлося під час чергового засідання прес-клубу “Ділове слово”, яке відбулося 21 травня.

Начальник управління Національного банку України в Чернігівській області Леонід Волошок зазначив: “Ми забезпечили стабільність грошової одиниці”. За 4 місяці 2013 року можна помітити деякі тенденції розвитку банківської системи – це стосується як збільшення банками обсягів активних операцій, зокрема кредитування, так і залучення коштів. Впродовж 4 місяців поточного року банківськими установами області було видано кредитів на суму 2171,1 млн. грн., що на 58% більше, ніж за відповідний період минулого року. Позичальники надають перевагу кредитам в національній валюті. Станом на 01.05.2013 року їх об’єм становив 2030,7 млн. грн., або 93,5% від загальної суми кредитів. Більш активно кредитувався корпоративний сектор: суб’єкти господарювання отримали 1611,3 млн. грн. кредитів, в той час як фізичні особи – лише 559,8 млн. грн.

Леонід Волошок підкреслив, що основним джерелом кредитних ресурсів банківських установ області є їх депозитні зобов’язання, зокрема вклади населення. За 4 місяці поточного року депозити фізичних осіб зросли на 393,6 млн. грн. і станом на 01.05.2013 року складали 4927,3 млн. грн. Гривневі вклади становлять 68,6% від їх загального об’єму, решта – це валютні депозити. До речі, за словами представника Нацбанку України, у розрізі валютних депозитів Чернігівщина більше зорієнтована на долар, ніж на євро.

Ситуація на валютному ринку на сьогодні стабільна, керована і не викликає нарікань. Готівкову валюту без проблем можна купити чи продати в будь-якій банківській установі. Щоб стимулювати населення не тримати валюту на руках та дати можливість заробити на своїх заощадженнях, Національний банк України у минулому році розробив новий інвестиційний інструмент – Державні казначейські зобов’язання у валюті. Це – новий вид цінних паперів, вартістю 500 доларів США, який має свої переваги. Прибуток сплачується у валюті і звільнений від оподаткування. Гарантію виплат дає держава, що мінімізує ризики. Казначейські зобов‘язання випускаються терміном на 2 роки, їх продають установи Ощадбанку. Виплати доходу здійснюються кожні 6 місяців (23 долари для серії “А”, та 20 доларів – для серії “Б”). За необхідності вкладник може достроково продати Ощадбанку казначейські зобов’язання на договірних засадах за ціною не нижче їх номінальної вартості. Зараз установи Ощадбанку здійснюють продаж серії “Б” під 8% річних (дохід для серії “А” було встановлено у розмірі 9,2% річних). З початку реалізації в області продано 660 казначейських зобов’язань на суму 330 тис. дол. США.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Національного банку України є розширення сфери застосування безготівкових розрахунків. Станом на 01.04.2013 року у регіоні функціонували 691 банкомат, 689 банківських POS-терміналів та 2461 торговельний термінал.

Підбиваючи підсумки, Леонід Волошок зазначив, що Національний банк України й надалі сприятиме забезпеченню стабільності та сталого розвитку банківської системи для ефективного виконання нею основних функцій, передусім – економічного зростання нашої держави.
 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини