Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 08:12:02

На Чернігівщині 17,4% робітників працюють в умовах, що не відповідають санітарним нормам

25.04.2013   12:28

У 2013 році Всесвітній день охорони праці (відзначається 28 квітня) проводиться під девізом «Запобігання професійним захворюванням».

Від умов та стану охорони праці на виробництві у значній мірі залежить соціальна захищеність працюючих.

Державним статистичним обстеженням стану умов праці у 2012р. були охоплені підприємства сільського господарства, промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку (крім статистично малих підприємств), де було зайнято 87,0 тис. осіб. З них 15,1 тис., або 17,4%, працювали в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, із них 3,6 тис. жінок, або 10,8% від загальної кількості зайнятих жінок.

Найвища питома вага працівників, які зайняті в умовах, що не відповідають установленим санітарно-гігієнічним  нормам, у загальній їх кількості  спостерігалась у добуванні паливно-енергетичних корисних копалин (69,9%), виробництві гумових та пластмасових виробів (58,5%).

Слід зазначити, що на окремих робочих  місцях працівники знаходилися під  впливом декількох шкідливих  факторів одночасно.

Відповідно до чинного  законодавства працівникам, які  зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, надавалися пільги та компенсації у вигляді додаткових відпусток, скороченого робочого тижня, доплат за умови праці, безкоштовного лікувально-профілактичного харчування та видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів, права на пенсію на пільгових умовах.

Кількість працівників, яким установлено  хоча б один із видів пільг та компенсацій, становила 17,8 тис. осіб, або 20,5% облікової кількості штатних працівників. Найбільше зазначених працівників були зайняті на підприємствах промисловості – 11,7 тис. осіб (27,0%), діяльності транспорту та зв’язку – 3,9 тис. осіб (30,5%).

Найбільш поширеними видами пільг за роботу в несприятливих умовах праці є доплати за умови праці, які одержували 11,0 тис. осіб (12,7% облікової кількості працівників на обстежених підприємствах) та додаткові відпустки згідно зі списками виробництв, цехів, професій і посад – 8,4 тис. осіб (9,6%). Відпустками за особливий характер роботи скористалися 6,5 тис. осіб (7,4%). Доплати за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці установлені кожному п’ятому працівнику, зайнятому в будівництві, кожному шостому працівнику – у промисловості, транспорті та зв’язку.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.