Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:03:46

Інновації: як подвоїти виробництво м’яса без збільшення витрат

24.11.2011   08:17Агенцiя

Українські сільгоспвиробники за рік-два можуть збільшити виробництво свинини практично у два рази без збільшення витрат, а лише завдяки сучасним інноваційним підходам.

Про це йшлося на обласній науковій конференції з питань запровадження інноваційних технологій в аграрному виробництві, яка відбулась сьогодні в Чернігові.

Як зазначив генеральний директор корпорації “Укрзооветпромпостач”, Василь Лісовенко, збільшення виробництва м’яса можливе лише завдяки збалансованому підходу до годівлі тварин. “Правильно підібраний корм, постійний доступ до свіжої води та повітря, а також інші технологічні інновації дозволять вітчизняному свинарству перестати бути затратним і неефективним, – підкреслив Василь Лісовенко. – І це без додавання у корм всіляких стимуляторів росту та антибіотиків, а лише завдяки ефективно вибудованій технології вирощування”.

У Європі, наприклад, ще півстоліття тому для вирощування одного кілограму свинини виробник використовував 6 кілограмів кормів, а зараз, завдяки поліпшенню генетики та збалансованій годівлі – всього 2,6-3,1 кілограма.

Про залежність надоїв молока від новітніх підходів у годівлі тварин інформував академік Національної аграрної академії наук України Павло Достоєвський. На його думку, без збалансованої годівлі тварин, заснованої на останніх дослідженнях науковців, годі й сподіватись на високу продуктивність дійної череди. Він навів приклад підприємства “Агро-світ” з Київщини, яке озброївшись інноваціями, за три роки підняло надії з 5,4 тисячі кілограмів молока на рік від однієї корови до 8 тисяч кг. На Чернігівщині подібних результатів досягло підприємство “Пісківське” Бахмацького району.

Про застосування сучасних технологій при вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, картоплі тощо на конференції поінформував директор державного підприємства “Агробіотех” (Київ), доктор біологічних наук Сергій Пономаренко.

Як повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, в Чернігівській області активно впроваджуються нові технології – і у рослинництві, і у тваринництві. Селекціонери Носівської селекційно-дослідної станції створили сорти озимого жита з потенційною врожайністю 100 центнерів з гектару та ярого ячменю з врожайністю 70-80 ц/га. У Прилуцькому районі у ФГ “Добродій-Агро” на побудовано одна з найбільших в державі система крапельного зрошення плодового саду. В області активно впроваджуються технології поверхневого обробітку грунту – “міні-тілл” та “ноу-тілл”.

У поточному році завершено будівництво одного з найбільш потужних в Україні елеватора у ТОВ “Елеватор – Агро” Прилуцького району загальною потужністю 194 тисяч тонн. В перспективі намічено збудувати ще 7 сучасних елеваторів середньої потужності понад 100 тисяч тонн у різних адміністративних одиницях області.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини