Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:16:35

Інновації: як подвоїти виробництво м’яса без збільшення витрат

24.11.2011   08:17Агенцiя

Українські сільгоспвиробники за рік-два можуть збільшити виробництво свинини практично у два рази без збільшення витрат, а лише завдяки сучасним інноваційним підходам.

Про це йшлося на обласній науковій конференції з питань запровадження інноваційних технологій в аграрному виробництві, яка відбулась сьогодні в Чернігові.

Як зазначив генеральний директор корпорації “Укрзооветпромпостач”, Василь Лісовенко, збільшення виробництва м’яса можливе лише завдяки збалансованому підходу до годівлі тварин. “Правильно підібраний корм, постійний доступ до свіжої води та повітря, а також інші технологічні інновації дозволять вітчизняному свинарству перестати бути затратним і неефективним, – підкреслив Василь Лісовенко. – І це без додавання у корм всіляких стимуляторів росту та антибіотиків, а лише завдяки ефективно вибудованій технології вирощування”.

У Європі, наприклад, ще півстоліття тому для вирощування одного кілограму свинини виробник використовував 6 кілограмів кормів, а зараз, завдяки поліпшенню генетики та збалансованій годівлі – всього 2,6-3,1 кілограма.

Про залежність надоїв молока від новітніх підходів у годівлі тварин інформував академік Національної аграрної академії наук України Павло Достоєвський. На його думку, без збалансованої годівлі тварин, заснованої на останніх дослідженнях науковців, годі й сподіватись на високу продуктивність дійної череди. Він навів приклад підприємства “Агро-світ” з Київщини, яке озброївшись інноваціями, за три роки підняло надії з 5,4 тисячі кілограмів молока на рік від однієї корови до 8 тисяч кг. На Чернігівщині подібних результатів досягло підприємство “Пісківське” Бахмацького району.

Про застосування сучасних технологій при вирощуванні зернових культур, цукрових буряків, картоплі тощо на конференції поінформував директор державного підприємства “Агробіотех” (Київ), доктор біологічних наук Сергій Пономаренко.

Як повідомив начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, в Чернігівській області активно впроваджуються нові технології – і у рослинництві, і у тваринництві. Селекціонери Носівської селекційно-дослідної станції створили сорти озимого жита з потенційною врожайністю 100 центнерів з гектару та ярого ячменю з врожайністю 70-80 ц/га. У Прилуцькому районі у ФГ “Добродій-Агро” на побудовано одна з найбільших в державі система крапельного зрошення плодового саду. В області активно впроваджуються технології поверхневого обробітку грунту – “міні-тілл” та “ноу-тілл”.

У поточному році завершено будівництво одного з найбільш потужних в Україні елеватора у ТОВ “Елеватор – Агро” Прилуцького району загальною потужністю 194 тисяч тонн. В перспективі намічено збудувати ще 7 сучасних елеваторів середньої потужності понад 100 тисяч тонн у різних адміністративних одиницях області.

Прес-служба головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.