Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 05:43:31

Сплата податків – запорука успіху

18.11.2011   08:57Агенцiя

Допоки сплата податків у нашому суспільстві не стала святим обов’язком кожного громадянина, надходження до державної скарбниці залежатимуть не лише від темпів економічного зростання, а і від роботи, яка проводиться податківцями з несумлінними платниками податків.

Наше головне завдання – використовувати всі наявні резерви і позитивні тенденції в економіці для забезпечення зростання надходжень до бюджету та виконання планових показників.

Вивчається постійний моніторинг податкових надходжень у розрізі кожного платника податків, тобто, як сумлінних так і тих, хто належить до групи ризику. Першочергова увага надається тим суб’єктам, у яких кількість податкових ризиків найбільша. Це ті підприємці, які не сплачують податків або сплачують їх замало.

При виникненні фінансових труднощів зі сплати податків майже у кожного підприємства є реальні важелі, що дають змогу вийти зі скрутного становища.

З метою збільшення обсягів декларування доходів суб’єктами господарювання та сплати податків до державного бюджету податківцями міста проводиться індивідуальна робота з кожним платником, які мають ознаки таких, що мінімізують податкові зобов’язання та використовують схеми ухилення від оподаткування.

Протягом 2011 року проведено 66 засідань робочих груп, на які було запрошено керівників 446 підприємств цієї категорії.

Залучаються до сплати податку на прибуток підприємства, які раніше були збитковими.

Так, заслухано 263 керівника таких підприємств, з яких 104 ліквідували збитки на суму 485,4 млн. грн., у т. ч. виведено на прибутковий рівень 54 підприємства.

Особливу увагу податківці приділяють так званим „податковим ямам” та попередженню відшкодування з бюджету безпідставно заявлених сум податку на додану вартість. Співробітники податкової міліції відпрацьовують підприємства, віднесені до категорії „податкова яма”, та суб’єкти підприємницької діяльності, що сформували від них податковий кредит.

Додаткові надходження відбуваються і за рахунок руйнування схем ухилення від оподаткування, проведення діяльності щодо упередження фактів виплати заробітної плати “у конвертах”, легалізації доходів, організації масово-роз’яснювальної роботи, зміцнення партнерських відносин із платниками податків. У результаті залучено до державної реєстрації 475 громадян, якими сплачено 44 тис. грн. податків.
Позитивні результати роботи насамперед залежать від злагодженості у роботі, сумлінності у виконанні обов’язків та партнерським відносинам з платниками податків.

Приємно відзначити, що більшість суб’єктів підприємницької діяльності у м. Чернігові – це сумлінні платники податків, які вчасно звітують і добровільно сплачують податки.

До речі, за 10 місяців до Державного бюджету податківцями міста зібрано 391,8 млн. грн., до місцевого – 375,9 млн.грн.


Олександр Марухленко, перший заступник голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

7 місяців незламності українців – 7 фактів, які це підтверджують 22:09

Сьогодні – рівно 7 місяців, як Україна протистоїть повномасштабній збройній агресії Росії.

25 вересня - цей день в Україні і світі

25 вересня - цей день в Україні і світі 12:07

ДЕНЬ 214 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 214 RUSSIAN AGRESSION

24 вересня - цей день в Україні і світі

24 вересня - цей день в Україні і світі 10:00

ДЕНЬ 213 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 213 RUSSIAN AGRESSION

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.