Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 березня, 11:33:31

Мінімізація ризиків потрапляння на ринок небезпечної нехарчової продукції та забезпечення чесної конкуренції – предмет обговорення на «Діалозі влади та бізнесу»

24.01.2025   15:18Агенцiя

Як створити справедливі ринкові умови для усіх суб’єктів господарювання та убезпечити споживачів, говорили сьогодні під час зустрічі «Діалог влади та бізнесу» в ОВА.

Основні стейкхолдери, які займаються вирішенням цього питання – Головні управління Держпродспоживслужби та Держлікслужби, Центральне міжрегіональне  управління Державної служби з питань праці та Державна екологічна інспекція у Чернігівській області.

За словами Олександри Хомик, директорки Департаменту економічного розвитку ОДА, наразі ці органи ринкового нагляду здійснюють контроль за майже 70 видами нехарчової продукції.

Кожна із установ має свій щорічний секторальний план. Він містить перелік продукції, відносно якої дозволено здійснювати державний ринковий нагляд.

Приміром, працівники Держпродспоживслужби у цьому році будуть перевіряти електричне та електронне обладнання, іграшки, освітлювальну апаратуру, лампочки, кабелі та іншу провідникову продукцію, тканинні засоби.

Повідомила про це Юлія Прокопенко, заступниця начальника Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Вона наголосила:

    «Ми здійснюємо контроль без попередження суб'єкта господарювання. Якщо ж хтось не допускатиме нас до перевірки своєї продукції чи заважатиме здійснювати свою роботу, то отримає штраф – 170 тисяч гривень».

Акцентувала Юлія Прокопенко і на необхідності зображення на продукції знаку відповідності технічним регламентам.

    «Трилисник в розірваному колі» означає, що продукція відповідає всім нормам безпеки як для життя та здоров'я людини, так і для навколишнього середовища. Адже лабораторія проводила дослідження продукції і видала декларацію про відповідність її нормам безпеки».

Цей документ, як і видаткова накладна, обов’язково повинні бути у суб’єкта господарювання.

Стосовно ринкового нагляду за медичними виробами, то, за словами Світлани Соколової, начальниці Держлікслужби у Чернігівській області, заплановано перевірки досить широкого спектру медичних виробів. Це і хірургічні інструменти, і медичні вироби для діагностики in vitro, активні медичні вироби, які імплантують тощо.

Детальніше з переліком можна ознайомитися на сайті установи.

Ще Світлана Соколова наголосила, що якщо виробник медичного виробу – не резидент України, то обов'язкова вимога – зазначити в документації до продукції (інструкція, етикетка) уповноваженого представника цього виробника в Україні з повною контактною інформацією.

Державною службою України з питань праці  в Чернігівській області здійснено в минулому році 32 перевірки. Це машини та устаткування (окрім пожежних та рятувальних машин), рухоме обладнання, що працює під тиском, ліфти і компоненти безпеки для них тощо.

Якість пального перевіряє Державна екологічна інспекції.

Важливо, що є як планові, так і позапланові перевірки. Будь-яка особа може звернутися до установи з проханням перевірити ту чи іншу АЗС, нафтобазу, мережу оптової та роздрібної торгівлі.

Регіональна платформа «Діалог влади та бізнесу» працює в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського. Наступна зустріч відбудеться за тиждень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині росіяни вдарили авіабомбами по Семенівській громаді: поліція документує наслідки атаки 17:08

Сьогодні вдень російська армія вчергове атакувала прикордонну Семенівську громаду Новгород-Сіверського району. Внаслідок удару КАБами пошкоджені житлові будинки та господарчі споруди мирних мешканців. Інформація про потерпілих не надходила.

Посилення ролі первинної ланки у виявленні та профілактиці захворювань 17:07

Як покращити якість надання первинної медичної допомоги – у конструктивному діалозі між представниками закладів охорони здоров’я Чернігівщини

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців

З початку року вже 21 роботодавець області отримали компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщених українців 12:49

На сьогодні служба зайнятості пропонує 2 компенсаційні програми за працевлаштування ВПО. Одна з них за кожного такого співробітника (який отримав статус після 24 лютого 2022 року) гарантує щомісячну компенсацію у розмірі мінімальної заробітної плати, яка нині становить 8000 грн.

На Прилуччині внаслідок російської атаки пошкоджені житлові будинки: поліція задокументувала наслідки 11:59

Сьогодні росіяни атакували ударними безпілотниками одну з громад Прилуцького району. Внаслідок атаки було пошкоджено приватні будинки: вибиті вікна та пошкоджено дахи. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини