ПЦУ вперше провела богослужіння у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові
25 грудня у Спасо-Преображенському соборі Чернігова провели перше різдвяне богослужіння ПЦУ.
![](/uploads/260-m.jpg)
Про це повідомляє Суспільне.Чернігів.
"З 8:00 Спасо-Преображенський собор готували до проведення святкової служби на честь Різдва Христового. Так, як в храмі немає ікон, після того, як священники УПЦ МП забрали всі свої речі, священнослужителі ПЦУ привозили з самого ранку свої ікони й необхідні речі, для того, щоб провести святкову літургію".
Вони прийшли на службу так, як у них свято святого Спиридона.
В собор хотіли зайти й парафіяни УПЦ МП, але пішли молитись у різницю, яка знаходиться поряд з собором.
"Святкова різдвяна служба у Спасо-Преображенському соборі відбулась українською мовою. Також віряни всі разом заспівали традиційні українські колядки та помолились за Україну. Все проходить спокійно, без провокацій".
А під час повітряної тривоги людям запропонували вийти у безпечне місце.
В.о. директора заповідника "Чернігів стародавній" Андрій Лісовий сказав, що надалі цей храм законсервують на зимовий період і будуть шукати гроші на його реконструкцію.
Нагадаємо, 5 жовтня 2023 року комісія Міністерства культури почала роботу на об'єктах, які входять до структури Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів Стародавній".
За результатами обстежень, опечатали шість культових споруд, зокрема і Спасо-Преображенський собор і закрили парафіянам до них доступ.
Комісія Мінкульту визнала стан Спасо-Преображенського, Троїцького та Успенського соборів, які були у користуванні УПЦ МП, як незадовільний. На думку комісії, ці культові споруди потребують комплексних ремонтно-реставраційних робіт.
Релігійна громада УПЦ усі ці дії назвала протиправними й припускала, що так у них хочуть забрати храми.
6 жовтня парафіяни та священники УПЦ МП почали вивозити зі Спасо-Преображенського собору усі речі. Наразі будівля храму порожня.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.