Виставка сучасної художньої фотографії відкрилась у Чернігові
В одному з виставкових залів Чернігівського художнього музею імені Ґалаґана розгорнулася фотовиставка, що занурить чернігівців і гостей міста у світ сучасної художньої фотографії.
«У нас присутні 11 учасників – це Вадим Докторов, у фотодуеті зі мною, а також 10 учнів і послідовників «Doctorov Photography». Роботи переважно зняті під час майстер-класів і навчальних курсів, які ми організовували впродовж життя Вадима Докторова», — організаторка виставки Валерія Собакар-Худояр.
Вадим Докторов – сучасний український фотограф із міжнародним ім’ям. Особливо відомий своїми fashion-фотографіями, трюковими зйомками та портретами. За життя він працював у фотодуеті зі своєю дружиною, моделлю Валерією Собакар-Худояр. Фотомитець пішов із життя 7 вересня 2021 року.
«Саме цього дня ми зробили символічне відкриття виставки, аби показати, що хоч великого маестро і нема з нами, але справа його продовжує жити.
Це відбулося несподівано. У нього стався серцевий напад, 7 вересня, як я вже сказала. Очевидно, що про це знав лише сам Вадим Докторов. За кілька тижнів до того як він пішов від нас, він організував майстер-клас на тему слов’янської міфології, де фігурував образ Мокош, слов’янської богині долі, яка була в образі з чарівним веретеном, на якому пряде нитку долі. Під час цього майстер-класу Вадим попросив зробити фото, як богиня перерізає нитку долі. Він сказав, що таким чином закінчиться і його життя», — організаторка виставки Валерія Собакар-Худояр.
Ця виставка робіт учнів Вадима Докторова вже друга. Утім, Чернігів її побачив вперше, адже до цього роботи експонувалися в столиці. Рішення виставлятись саме в Чернігові – не випадкове. На початку свого творчого шляху саме тут відбувалася одна з перших виставок молодого і тоді ще невідомого фотографа – Вадима Докторова. Вдруге показатися рідному місту, але вже з потужним і професійним творчим надбанням було однією з цілей митця.
«Першу виставку ми проводили в Академії мистецтв у Києві, це було якраз за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення, там було більше робіт, там було понад 120 робіт і приблизно 30 учасників із різних країн, міст. Після того ми хотіли привезти цю виставку сюди, в Чернігів, оскільки це рідне місто Вадима Докторова.
Я знаю, що це було важливо для Вадима і важливо, відповідно, для нас, як для його учнів», — організаторка виставки Валерія Собакар-Худояр.
Відвідати виставку сучасної художньої фотографії може кожен зацікавлений у робочі години Чернігівського обласного художнього музею.
Челайн
Фото Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.