«Українці, які творять свою державу» — з нагоди річниці визволення Чернігівщини від російської окупації презентували художній альбом
Художня виставка, присвячена презентації альбому, відбулась сьогодні в Чернігівському обласному історичному музеї.
До заходу долучилася і заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.
Учасниками проєкту є громада села Авдіївка Куликівської ТГ Чернігівського району, Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського та козацька громада кафедрального собору Святої Катерини міста Чернігова. Автор ідеї та куратор ініціативи — заступник директора музею Андрій Лісовий. Втілили задум в життя та зафіксували в портретах, натюрмортах і пейзажах сучасний архетип українського села члени Національної спілки художників України Дарія Добрякова та Юрій Кутілов.
З початком повномасштабного вторгнення російських загарбників Чернігівщина стала однією з гарячих точок на мапі України. Під час активних бойових дій дві третини регіону перебувало в окупації, а внаслідок російської військової агресії було зруйновано 12 тисяч об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, промислових та сільськогосподарських підприємств, багатоповерхових та приватних житлових будинків. Минув рік, як Чернігівщина звільнена від російських окупантів і поступово за допомогою міжнародних партнерів відновлює свої території.
«Рашизм – це людиноненависницька ідеологія, яка несе з собою геноцид українського народу. На портретах ми бачимо дітей і дорослих, жінок та чоловіків, електриків та бджолярів, землеробів і воїнів. Коли прийшло горе в хату, люди об’єдналися і всі як один стали на захист країни. Кожен обрав свій фронт. Саме ці герої творять державу та націю. Націю незламних та нескорених», — наголосив Андрій Лісовий.
Невелике село Авдіївка налічує понад 300 дворів, в яких до війни мешкали майже півтисячі жителів. Так сталося, що після повномасштабного вторгнення рф маленьке село разом із сусідніми стало відрізком дороги життя, якою в березні 2022 року рятувались мешканці Чернігова та приміських сіл. Селяни надавали тимчасовий прихисток, тепло, дах над головою, їжу та ліки втомленим і наляканим чернігівцям. Місцева влада організувала центр допомоги біженцям, який ледь не щоденно приймав сотні людей.
«Рік, що минув довів нам і ми довели всьому світу, що Україна є дійсно нація героїв. І ми довели навіть більше, що героїзм це не лише про військових і не лише про поле бою. Це прості буденні справи простих людей. Саме в ці дні ми відзначаємо річницю звільнення Чернігівщини. І вся Україна і весь світ говорить про міста-герої і міста героїв. Тобто про всі міста і села Чернігівщини», — підкреслила заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.
Буклети художнього альбому, які підготовлені в межах цього проєкту, будуть відправлені в іноземні представництва в Україні і за кордоном.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06
ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION
Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14
5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.
“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11
Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08
Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.
У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45
Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні