Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 13:08:58

У головній бібліотеці Чернігівщини тепер є словники і граматики мов Суринаму

31.10.2022   09:59Агенцiя

Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка вже отримала словник мови сранан тонго, а також граматику зі словником діалекту локоно мови араваків Суринаму.

12 жовтня 2022 вперше в Україні були видані ці дві ексклюзивні та важливі книги з філології мов Республіки Суринам.

Мова сранан тонго — рідна мова для близько 400 тисяч жителів Суринаму (загальна чисельність населення країни майже 600 тисяч осіб). Нині вона набула поширення серед інших громад країни, зокрема, голландської, яванської, індійської, індіанської і китайської. Більшість суринамців володіє нею як другою або третьою мовою. Писемність для сранан тонго з'явилася наприкінці XIX століття. 15 липня 1986 року урядом Суринаму була введена її офіційна орфографія. Другий куплет суринамського гімну виконується цією мовою.

Діалект локоно мови араваків — мова індіанського народу локоно групи араваків. Вона поширена в таких країнах: Суринам (прибережна територія, кілька сіл між узбережжям і близько 30 км всередині країни, в основному в савані), Французька Гвіана (населені пункти Балате, Ларівот, Сент-Росе-де-Ліма, Сент-Сабат на Кайєнні і північно-східній території), Гайана (західне узбережжя і північний схід уздовж річки Корантіне) і Венесуела (штат Дельта-Амакуро, прибережна територія біля Гайани).

Ці книги були видані завдяки спонсорській підтримці українського бізнесмена й громадського діяча-суринамофіла Андрія Квятковського.

Підготовкою до друку займалися співкоординатор проекту «Суринамський інфлюкс» Джейсон Хок Мен Чой та голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко.

«Республіка Суринам надзвичайно позитивно віднеслася до видання цих філологічних книг, оцінила його як черговий крок подальшого зміцнення двосторонніх відносин між нашими державами. Суринам постійно голосує за підтримку України в ООН. Він рішуче засудив усілякі псевдореферендуми, що їх намагаються проводити російські загарбники на нашій землі», — повідомив Юрій Косенко під час передачі примірників книг чернігівському представництву Українського інституту національної пам’яті, яке сприяє цій громадській ініціативі, для Відділу документів іноземними мовами Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка.

 

Сергій Бутко,

Український інститут національної пам’яті

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.