Патріотичний документальний цикл презентували у Чернігові
Учора у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулася презентація документального циклу «Гарт нації», виробленого проєктом «Just TV».
![](/uploads/32822-m.jpg)
До складу циклу входять три документальні фільми «Чернігів. Церква», «Справжні Герої» та «Янголи Життя», присвячені темі героїчного спротиву Чернігова російським агресорам.
До участі у заході долучилася перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, також на презентацію було запрошено освітян та працівників музейних закладів обласного центру.
Героями фільмів стали учасники оборони міста - військовослужбовці, представники волонтерської спільноти міста, органів державної влади та місцевого самоврядування, співробітники комунальних служб, священнослужителі та звичайні жителі обласного центру, які поділилися своїми емоціями та враженнями від страшних подій лютого-березня цього року.
Творці циклу, а саме автор ідеї Ігор Причина, режисер і оператор Володимир Синцов, автор сценарію Василь Куртяк висловили подяку за допомогу за наданий відеоматеріал телеканалу «Дитинець», а також оператору Олександру Урванцеву та директору Департамента інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОВА Андрію Подорвану.
Автор ідеї Ігор Причина закликав присутніх освітян використовувати відеоматеріали у навчальному процесі для наочної демонстрації учням.
- Ми ще до великого вторгнення робили великий документальний проєкт «Зв’язок поколінь», у якому розповідали історії звичайних простих людей, волонтерів, воїнів АТО. Тих, які живуть поряд, яких можна зустріти у будь-якій громаді. Після того як окупанти втекли з Чернігівщини, ми вирішили зробити проєкт по свіжим слідам тут. Ми приїхали, почали спілкуватися з людьми і перше, що прийшло нам на думку, це хлопці з комунальних служб. Також я був просто здивований тим, наскільки у Чернігові спрацювали волонтери та представники органів влади, - розповів автор сценарію Василь Куртяк.
Також Василь Куртяк відзначив організаційну допомогу Чернігівської ОВА та поділився планами на майбутнє: відвідати ті територіальні громади області, що перебували під ворожою окупацією та відзняти ще кілька фільмів, присвячених життю простих мешканців в окупації.
Документальний цикл можна переглянути за посиланням:
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.