На Чернігівщині розшукують рецепти традиційних страв
Чи зберігаються у ваших кулінарних книгах старі родинні рецепти? Чи пам’ятаєте ви страви, якими вас у дитинстві частували бабусі? Якщо так, то зараз ви маєте шанс зробити ці рецепти відомими, увічнити їх в унікальній книзі!
У 2022 році планується підготовка та видання збірки “Чернігівщина: кулінарна спадщина”. Метою проєкту є збереження кулінарного спадку наших бабусь та дідусів, збір та систематизація рецептів і гастрономічних традицій регіону. Традиційна кухня Чернігівщини повинна відродитися та стати популярною серед мешканців та гостей області!
Тож, з цією метою усіх мешканців міста та області закликають доєднатися до збору рецептів! Опитайте своїх рідних, передивіться родинні кулінарні книги, аби не дати гастрономічному спадку нашого регіону піти у небуття.
Участь у проєкті може стати вашим внеском у збереження місцевих кулінарних традицій! Відібрані рецепти будуть надруковані у збірці “Чернігівщина: кулінарна спадщина”. Автори рецептів, що увійдуть до книги, будуть запрошені на її презентацію (за сприятливої епідемічної ситуації).
Збірку буде видано за підтримки Управління культури та туризму Чернігівської міської ради.
Страви зі збірки мають усі шанси стати родзинками гастрономічної Чернігівщини, що будуть приваблювати нових туристів!
Організатори просять усіх, хто бажає долучитися до формування збірки, заповнити анкету https://cutt.ly/kIOcaGn або надіслати рецепт у вільній формі на адресу туристично-інформаційного центру (Чернігів, вул. Шевченка, 9; (096) 250-76-53) або ж на електронну скриньку chernihiv.tic@ukr.net. За бажання додайте до рецепта пару слів про сімейні традиції, пов’язані зі стравою, та фото. Анкети з рецептами приймаються до 31 березня 2022 року.
Останні новини Чернігівщини
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.