Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 19:59:01

На Менщині знайшли унікальну знахідку. Її вік близько 4000 років

08.11.2021   09:34Агенцiя

Нещодавно до фондів Менського краєзнавчого музею надійшла унікальна група експонатів, які при детальному вивчені можуть вплинути на історію не тільки Чернігівщини, а й України.

Це два бронзові предмети. Один ідентифікувати не складно — серп, а інший дуже схожий на зубило. Обидва предмети знашов житель Дягови Леонід Калюжнимй під час земельних робіт. Предмети знаходилися близько один від одного та близько до поверхні. Після детального вивчення виявилося, що вони ідентичні предметам так званої катакомбної культури раннього бронзового віку.

Як пояснює Віталій Крутий, катакомбна культура охоплювала сучасний Південь і Схід України, Подоння, Поволжя, Північний Кавказ сучасної Росії, частково Молдову та Румунію. Її датують 2700—2000 роками до. н. е. Сама культура була локалізована на початку 20 століття на території басейнів Сіверського Дінця та Дону. Єдиної точки зору щодо походження культури серед науковців немає. Але більшість вважає, що люди прийшли з південних регіонів. Деякі їх називають пращурами носіїв індоарійських мов та самих індоаріїв.

Представники цієї культури займались скотарством (велика рогата худоба, вівці), у лісостеповій частині було поширене свинарство.

— Ці знахідки зараз проходять науково-фондову інвентаризацію. І вже скоро їх можна буде побачити в експозиційних залах музею, — запевнив Віталій Крутий.
 

Сусіди.City

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.