Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 09:18:27

Відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині»

08.11.2021   08:40Агенцiя

Минулої п'ятниці в актовій залі гімназії № 2 відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині». Це 9й випуск збірника статей і матеріалів, присвячений пам’яті Фелікси Бєлінської.

Фелікса Бєлінська була ініціатором налагодження партнерських відносин між Ніжином та Польщею, засновником громадської організації «Спілка поляків Ніжина «Астер» та впродовж двох десятиріч її очолювала. Захід відвідали високі гості - Консул Республіки Польщі в Києві пані Дорота Дмуховська та радник Яцек Гоцлавський.

Перед презентацією гості оглянули польський клас, який устаткували на базі гімназії №2, де викладають польську мову.

Міський голова Олександр Кодола підкреслив дієвість та актуальність дружніх стосунків між братніми народами України та Польщі та зазначив, що презентація книги – це важлива подія в науковому та культурному житті міста та країни. "Сьогодні Україну та Польщу об'єднують спільна мета та інтереси. Держави активно взаємодіють в різних галузях, підтримується тісний діалог і співпраця в культурно-гуманітарній сферах. Ми фінансово підтримали видання даної книги, адже можна впевнено заявити, що ніжинці - українці польського походження, які завжди беруть активну участь у культурному та освітньому житті міста. Участь поважних гостей у презентації книги-збірника - підтвердження тісної налагодженої співпраці між Спілкою поляків "Астер" та Генеральним консульством Польщі в Україні, важливий внесок у зміцнення відносин між двома країнами", - наголосив Олександр Михайлович.  

Очільник міста подякував автору книги Вероніці Мандрико за продовження праці, яку розпочала її мати Фелікса Бєлінська та зауважив: "Завжди радий сприяти дуже важливій  громадській роботі в рамках налагодження й розвитку плідного, взаємовигідного співробітництва між Польщею та Україною, збагачення нашої спільної спадщини, культури і духовності".

В свою чергу Вероніка Мандрико подякувала Олександру Кодолі за підтримку, та всім, хто допомагав з виданням не тільки 9го збірника, а і всіх попередніх книг «Поляки в Ніжині».

Під час заходу пролунали вірші та пісні польською мовою у виконанні юних ніжинців.

Ніжинська міська рада

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини