Відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині»
Минулої п'ятниці в актовій залі гімназії № 2 відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині». Це 9й випуск збірника статей і матеріалів, присвячений пам’яті Фелікси Бєлінської.
![](/uploads/30899-m.jpg)
Фелікса Бєлінська була ініціатором налагодження партнерських відносин між Ніжином та Польщею, засновником громадської організації «Спілка поляків Ніжина «Астер» та впродовж двох десятиріч її очолювала. Захід відвідали високі гості - Консул Республіки Польщі в Києві пані Дорота Дмуховська та радник Яцек Гоцлавський.
Перед презентацією гості оглянули польський клас, який устаткували на базі гімназії №2, де викладають польську мову.
Міський голова Олександр Кодола підкреслив дієвість та актуальність дружніх стосунків між братніми народами України та Польщі та зазначив, що презентація книги – це важлива подія в науковому та культурному житті міста та країни. "Сьогодні Україну та Польщу об'єднують спільна мета та інтереси. Держави активно взаємодіють в різних галузях, підтримується тісний діалог і співпраця в культурно-гуманітарній сферах. Ми фінансово підтримали видання даної книги, адже можна впевнено заявити, що ніжинці - українці польського походження, які завжди беруть активну участь у культурному та освітньому житті міста. Участь поважних гостей у презентації книги-збірника - підтвердження тісної налагодженої співпраці між Спілкою поляків "Астер" та Генеральним консульством Польщі в Україні, важливий внесок у зміцнення відносин між двома країнами", - наголосив Олександр Михайлович.
Очільник міста подякував автору книги Вероніці Мандрико за продовження праці, яку розпочала її мати Фелікса Бєлінська та зауважив: "Завжди радий сприяти дуже важливій громадській роботі в рамках налагодження й розвитку плідного, взаємовигідного співробітництва між Польщею та Україною, збагачення нашої спільної спадщини, культури і духовності".
В свою чергу Вероніка Мандрико подякувала Олександру Кодолі за підтримку, та всім, хто допомагав з виданням не тільки 9го збірника, а і всіх попередніх книг «Поляки в Ніжині».
Під час заходу пролунали вірші та пісні польською мовою у виконанні юних ніжинців.
Ніжинська міська рада
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.