Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 12:56:45

Відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині»

08.11.2021   08:40Агенцiя

Минулої п'ятниці в актовій залі гімназії № 2 відбулася презентація книги «Поляки в Ніжині». Це 9й випуск збірника статей і матеріалів, присвячений пам’яті Фелікси Бєлінської.

Фелікса Бєлінська була ініціатором налагодження партнерських відносин між Ніжином та Польщею, засновником громадської організації «Спілка поляків Ніжина «Астер» та впродовж двох десятиріч її очолювала. Захід відвідали високі гості - Консул Республіки Польщі в Києві пані Дорота Дмуховська та радник Яцек Гоцлавський.

Перед презентацією гості оглянули польський клас, який устаткували на базі гімназії №2, де викладають польську мову.

Міський голова Олександр Кодола підкреслив дієвість та актуальність дружніх стосунків між братніми народами України та Польщі та зазначив, що презентація книги – це важлива подія в науковому та культурному житті міста та країни. "Сьогодні Україну та Польщу об'єднують спільна мета та інтереси. Держави активно взаємодіють в різних галузях, підтримується тісний діалог і співпраця в культурно-гуманітарній сферах. Ми фінансово підтримали видання даної книги, адже можна впевнено заявити, що ніжинці - українці польського походження, які завжди беруть активну участь у культурному та освітньому житті міста. Участь поважних гостей у презентації книги-збірника - підтвердження тісної налагодженої співпраці між Спілкою поляків "Астер" та Генеральним консульством Польщі в Україні, важливий внесок у зміцнення відносин між двома країнами", - наголосив Олександр Михайлович.  

Очільник міста подякував автору книги Вероніці Мандрико за продовження праці, яку розпочала її мати Фелікса Бєлінська та зауважив: "Завжди радий сприяти дуже важливій  громадській роботі в рамках налагодження й розвитку плідного, взаємовигідного співробітництва між Польщею та Україною, збагачення нашої спільної спадщини, культури і духовності".

В свою чергу Вероніка Мандрико подякувала Олександру Кодолі за підтримку, та всім, хто допомагав з виданням не тільки 9го збірника, а і всіх попередніх книг «Поляки в Ніжині».

Під час заходу пролунали вірші та пісні польською мовою у виконанні юних ніжинців.

Ніжинська міська рада

Останні новини Чернігівщини

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині 12:50

Чернігівщина – край із багатою історією. Тут збереглися стоянки первісних людей та собори князівських часів, палаци аристократів та монастирські підземелля. Ми відібрали для вас найцікавіші об’єкти та склали список ТОП-10: що подивитися на Чернігівщині.

Говорили про бджолярство Бахмацької громади

Говорили про бджолярство Бахмацької громади 12:35

Спеціалісти Бахмацького управління Держпродспоживслужби та районної державної лікарні ветеринарної медицини взяли участь у зборах громадської організації «Спілка пасічників батьківщини Петра Прокоповича», які відбулися в приміщенні Бахмацької міської ради.

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область 12:28

Питання функціонування торф’яної галузі є стратегічним для Чернігівщини та її громад. Низка керівників місцевих рад звернулись до голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса з проханням посприяти передачі у власність територіальних громад двох із п’яти останніх торфозаводів в Україні, розташованих на території Чернігівщини.

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС 12:22

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) розглядає Прилуки як потенційне місто для передислокації військових частин, розміщених в зоні ООС.

 Володимир Зеленський призначив Олександра Селівона головою Чернігівської РДА

Володимир Зеленський призначив Олександра Селівона головою Чернігівської РДА 12:10

Таке розпорядження №9/2022-рп Президент України підписав учора, 27 січня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини