Проєкт "Код нації в НКС. Обласний перелік елементів" "Весільний обряд – на калачі". Бахмач
Здавна традиції весільного дійства передавали в родині від старших молодшим. Це збереження національного вбрання на весіллі, дотримання всіх елементів підготовки до нього. Багато молоді зараз прагне провести весілля за народною традицією і давніми звичаями, та на жаль, не знає, як це зробити.

Важливу роль у передачі знань про елемент та його популяризацію відіграють і аматорські гуртки відповідного напрямку в клубних закладах, на яких вчать передавати колорит пісень та елементи обрядових дійств, проведення ярмарків, на яких можна залучити до участі в обрядах глядачів.
Передача елементів весільного обряду, записаного в с. Бахмачі, проводиться шляхом організації виїзних концертів, на базі народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» під керівництвом Антоніни Цибань створено підготовчу групу колективу, це 12 дітей, яким на заняттях передаються елементи вивчення обрядових дійств, розучуються народні пісні, придбані сценічні костюми.
Дитячий колектив бере участь у концертних виступах разом учасниками фольклорного ансамблю та автентичної групи.
Сучасний варіант вільця і шишок у с. Бахмачі, був започаткований на весіллі дітей учасника народного аматорського фольклорно-обрядового ансамблю «Криниці» Олександра Лукового в 2017 р.
На фото зображене дерево, на якому розміщують шишки, а потім дружки запрошують гостей до цього дерева, вони вітають молодих, беруть шишку з дерева та дарують подарунки.
Щороку у с.Піски Бахмацького району проводиться Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності й культури», на якому місцевий народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль «Берегиня» представляє фрагмент весільного обрядового дійства, що відбувається в різний період його підготовки.
Так в 2018 р. це були обряди «Віддавала мати дочку» та «Перезва» (другий день весільного дійства в села.)
Традиція весільних обрядів збережена і на території сусідніх сіл району: Піски, Курінь, Стрільники, Обмачево, м. Батурині.
Подібні елементи є також у Борзнянському, Коропському, Ніжинському, Талалаївському районах Чернігівської області, що межують з Бахмацьким.
Елемент «Весільний обряд – на калачі»в 2019 р. увійшов до Обласного переліку.
Обласний центр народної творчості
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).