Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:19:24

Бандура - сестра арфи і клавесина

10.06.2019   12:13Агенцiя

Програму "Бандура - сестра арфи і клавесина" представили 8 червня у Борисоглібському соборі у Чернігові артисти Капели бандуристів ім. Остапа Вересая (художній керівник та головний диригент — заслужена артистка України Раїса Борщ, головний хормейстер – заслужений працівник культури України Микола Борщ).

Назва програми не випадкова. Дійсно, бандура чомусь вважається суто народним інструментом. Насправді це і класичний інструмент з родини арф, справді дуже популярний в народі; її “близький родич” - лютня. Як струнно-щипковий музичний інструмент бандура формувалася майже в один час з “благородним братом” клавесином, струни якого на початках защипувалися саме пальцями, а не плектром, поєднаним з клавішами, як в сучасних інструментах.

Відтак академічна музика у виконанні бандури за самою своєю природою звучить органічно. Це і підкреслив виступ Капели бандуристів ім. О.Вересая обласного філармонійного центру під склепіннями древнього чернігівського собору. "В цьому історичному храмі, намоленому поколіннями українців, починаючи з ХІІ століття, звучить музика, зрозуміла кожній людині, - каже Раїса Борщ. – Вона зветься класичною, бо викристалізувана думкою композиторів різних епох і народів. І ми пропонуємо глядачам разом з нами доторкнутися серцем до вічного мистецтва".

У програмі були представлені справжні шедеври європейської (в тому числі й української) музики, зокрема, твори Людвіга ван Бетховена ("Місячна соната", соліст – Сергій Сидоренко), Миколи Лисенка ("Пливе човен"), Вольфганга Амадея Моцарта ("Ave verum corpus"), Гната Хоткевича ("Садок вишневий коло хати"), Франца Шуберта ("До музики"), Кирила Стеценка ("Стояла я і слухала весну", солістка – Лілія Козлова), Томазо Альбіноні ("Adagio", солісти – Лілія Козлова і Сергій Сидоренко), Георгія Майбороди ("Гаї шумлять"), Йоганна Себастьяна Баха і Шарля Гуно ("Ave Maria"), Ігоря Гайденка ("Ангели, знижайтеся" і "Ой ти, пташко жовтобоко"), Семена Гулака-Артемовського (Арія Андрія з хором з опери "Запорожець за Дунаєм", соліст – Андрій Рекун).
Прозвучали твори і наших сучасників. Так, автор пісні "Місяцю князю" Андрій Зименко був серед глядачів, які прийшли на концерт, а автор блискучої "Еспаньйоли" – солістка капели Алла Калашник.

А своєрідним підтвердженням тези "бандура - сестра арфи і клавесина" стала "Бахіана" – інтерпретація Раїси Борщ теми бахівської фуги - складного поліфонічного твору, який гармонійно поєднався з українською народною піснею "Ти ж мене підманула", інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини