Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 грудня, 01:01:08

Фестивальний тиждень: “Київська Русь” та “Поліське коло” в рамках відзначення 21-ої річниці незалежності України

07.08.2012   17:29

Питання щодо організації і проведення V Відкритого фестивалю традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств “Київська Русь” та VII Міжнародного фольклорного фестивалю національних культур “Поліське коло” в рамках відзначення 21-ої річниці незалежності України розглядалися на черговому засіданні прес-клубу “Ділове слово”, що відбулось 7 серпня за участю начальника головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації Сергія Мойсієнка.

Він зазначив, що у рамках проголошення Президентом України Віктором Януковичем 2012 року Роком культури та відродження музеїв облдержадміністрація активно підтримує фестивальний рух, розвиток національної культури.

Наразі область готується до належного відзначення Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України.

Як нагадав Серій Мойсієнко, 18–19 серпня проходитиме V Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств “Київська Русь”. Щороку з 2008 р. він проводиться у древньому Любечі Ріпкинського району на Замковій горі. Основною метою фестивалю є популяризація історичних, культурно-мистецьких надбань Сіверського краю, традиційних бойових видів єдиноборств, народних художніх промислів, розвиток туризму.

Цього року фестиваль почнеться із запалювання свічок перед знаковою у православному світі Любецькою іконою Божої Матері, після чого відбудеться урочиста хода до Замкової гори. Гості фестивалю зможуть взяти участь у церемоніях урочистого відкриття пам’ятника Малуші та князю Володимиру, відреставрованої кам’яниці Павла Полуботка, Нижньої печери преподобного Антонія Печерського.

Також, за словами Сергія Мойсієнка, зараз тривають переговори щодо проведення в рамках вищезгаданих заходів ІІ фестивалю дзвонарів “Любецький передзвін”.

Окрім того, цього року у програмі фестивалю “Київська Русь” – концертно-видовищна програма, виставка-ярмарок “Містечко майстрів”, виставки Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” та територіальних громад Чернігівщини, реконструкція поліського похідного поселення часів Київської Русі, показові бої на мечах, метання списів та сокир, майстер-класи ковальства тощо.

У видовищно-концертному дійстві братимуть участь кращі колективи області та закордонні колективи, клуби бойових єдиноборств та історичних реконструкцій.

20–24 серпня буде проводитися VII фольклорний фестиваль національних культур “Поліське коло”. Фестиваль сприяє гармонізації міжнаціональних стосунків, державній політиці щодо збереження самобутності та культурного розвитку всіх етносів. Його основною метою є відродження та збереження традицій і обрядів, що побутували на Чернігівщині та в Поліському регіоні, виявлення спільних джерел їх виникнення і розвитку, підтримки і популяризації багатонаціональних культурних здобутків рідного краю, збереження мови, культури національних меншин, які мешкають на території області та ознайомлення з етнічною культурою і традиціями інших народів світу.

Цього разу у фестивалі “Поліське коло” братимуть участь фольклорні, хореографічні колективи, духові оркестри із Чернігівської області, національно-культурні товариства, колективи з Броварів, Києва, Харкова, Польщі, Сербії, Хорватії, Росії, Білорусі.

Святкування Дня Державного Прапора розпочнеться 23 серпня у Батурині, де відбудуться урочисті збори та святковий концерт біля палацу Розумовського.

Фестивальні заходи до Дня незалежності 24 серпня почнуться з покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку на Валу. Звідти відбудеться хода до пам’ятного знаку Борцям за волю і незалежність України. Окрім цього, заплановані заходи на Красній площі, парад духових оркестрів, хода до Міського парку культури та відпочинку, концертна програма.

О 22:00 год. на Красній площі відбудеться святковий феєрверк.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 505 нових випадків COVID-19

Виявлено 505 нових випадків COVID-19 16:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 2 грудня в області зафіксовано 505 нових випадків COVID-19.

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні

Кабінет міністрів України не буде продовжувати карантин вихідного дня у грудні 14:17

Про це на засіданні повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів

Що ми знаємо про Десну? 14 фактів 14:13

Чарівна Десна – це безцінний спадок, про який кожен з нас має дбати, аби зберегти для наступних поколінь.

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber

Олена Костевич виборола бронзову нагороду міжнародних змагань з кульової стрільби Polish Open Kaliber 12:46

Знана чернігівська спортсменка Олена Костевич виборола бронзову нагороду у вправі ПП-3 (гібридний фінал) на міжнародних змаганнях з кульової стрільби Polish Open Kaliber.

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми

У Чернігові затвердили Програму підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також сімей з дітьми 12:01

У Чернігові затвердили Програму розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, соціальної підтримки сімей з дітьми у місті Чернігові на 2021-2023 роки.