Що ми залишимо у спадок?
У віртуальну екомандрівку вирушили учні Редьківської школи Чернігівського району разом з бібліотекарями Чернігівської обласної бібліотеки для дітей.

Свою відеоподорож вони присвятили Всесвітньому дню тварин, який відзначається в Україні з 2000 року.
Довгу історію має боротьба проти бездумного знищення фауни. Тепер на вітчизняних теренах вже не побачиш дикого коня тарпана чи українського тура. На межі зникнення вовки і норки. Колись людина полювала не тільки заради їжі. Часто – просто для того,аби довести собі, що вона могутніша за дикого звіра, та й заради розваги. Пригодницька література сторічної давнини описує героїв, які стріляють у звірів за першої нагоди. У нинішніх читачів подібні безглузді вчинки часто викликають здивування.
Учасники мандрівки говорили про те, що люди, попри розвиток цивілізації, і нині недбайливо ставляться до оточуючого світу: фактично тварини зникають не тільки через те, що на них полюють, а й тому, що знищуються традиційні місця їхнього мешкання, забруднюються території їх існування.
Всесвітній день тварин – це і привід нагадати, наскільки люди відповідальні за домашніх тварин – істот, яких вони приручили. Діти говорили про своїх собак та кішок, які стали справжніми членами сім’ї. А скільки прикладів відданості своїм господарям описано в книжках! Згадали про чернігівських зооволонтерів – членів громадських організацій, що опікуються знедоленими тваринами. Аналогічні об’єднання борців за права тварин існують по всьому світу.
Учасникам екомандрівки була представлена виставка книжок з фондів обласної бібліотеки для дітей «Знай. Люби. Захищай!», присвячена проблемам охорони тваринного світу. Значна частина цієї літератури доступна для домашнього читання на абонементі бібліотеки.
Чернігівська обласна бібліотека для дітей
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).