Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 00:19:16

Відбулася ретро-зустріч "Великі педагоги світової слави"до 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського

29.09.2018   09:33Агенцiя

У рамках програми "Бібліотека non-stop", приуроченої до Всеукраїнського дня бібліотек, у великому читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулася ретро-зустріч "Великі педагоги світової слави" під назвою "Василь Сухомлинський у вимірі століть" до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога, гуманіста, мислителя та дитячого письменника.

Гостями заходу стали вчителі, педагоги, учні Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді, а також студенти другого курсу факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, які завітали разом з деканом Бобирем Олександром Васильовичем.
 
Валентина Куценко – завідувач відділу документів із гуманітарних наук привітала присутніх заходу з такою знаменною датою, адже з плином часу інтерес учених і вчителів до життя і творчості Василя Олександровича Сухомлинського зростає, поширюється в Україні й світі. Кожне покоління педагогів звертається до неї як до невичерпного джерела досвіду та натхнення, вона втілює в собі перевірені практикою педагогічні ідеї, знахідки та рекомендації, що не втрачають актуальності й сьогодні.
 
Вчитель української мови та літератури Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 28 Петренко Ольга Михайлівна дуже докладно та цікаво ознайомила присутніх з життєвим шляхом видатного педагога. Вона наголосила, що українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок В. О. Сухомлинського в розвиток освіти і науки. Відомий педагог 23 роки беззмінно працював директором Павлиської середньої школи. В 1948 це була звичайна, пересічна школа. Робота в школі стала найпліднішим періодом його науково-практичної та літературно-публіцистичної діяльності. Звичайну сільську школу він перетворив у справжню педагогічну лабораторію, де видобував скарби педагогічної мудрості. Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. В школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоєння знання, вміння, навички, способи діяльності.
 
Також на заході була оформлена книжково-ілюстративна виставка "Василь Сухомлинський у вимірі століть", яку блискуче розкрила бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Олена Журман. На виставці представлені: короткі біографічні відомості про діяча, цікаві факти з його життя, книги та періодичні видання, присвячені життю та творчості Василя Олександровича Сухомлинського.
 
Видатний педагог написав 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок для дітей. Його книги виходили і виходять масовими тиражами в багатьох країнах світу (Росії, Німеччині, Японії, США, Канаді, Китаї та ін.). Найвідоміша його книга "Серце віддаю дітям" перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.
 
Педагогічна спадщина Василя Олександровича Сухомлинського різнопланова та багатоаспектна. Його творчість поза вимірами часу. Чи не на будь-яке актуальне питання педагогічної науки і практики знаходимо відповіді в цьому невичерпному джерелі інноваційної думки, багатій скарбниці педагогічного досвіду, знань, мудрості, натхнення.
 
Щодня по краплині дарував дітям своє серце великий Учитель, Педагог, Учений. І пам'ять про нього житиме вічно.
 
Завершили зустріч словами Василя Сухомлинського: "Людина, народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний".

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.