Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 жовтня, 21:34:12

Чернігівський драмтеатр мав шалений успіх на I театральному фестивалі "СвітОгляд" у Сєвєродонецьку

28.09.2018   16:20Агенцiя

У 2016 році Міністерством культури України започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції «Український Донбас», покликаний шляхом запровадження міжрегіонального культурного партнерства створити умови для повноцінної інтеграції Донецької і Луганської областей в єдиний культурно-мистецький простір України.

Було визначено систему міжрегіональної партнерської взаємодії між окремими областями та конкретними районами і містами Донецької і Луганської областей. Згідно з цим проектом Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації була розроблена програма щодо участі творчих колективів Чернігівщини в культурно-мистецьких заходах, що проводитимуться в містах і селищах Донбасу.

У рамках цієї програми відбулася поїздка творчого складу театру до міста Сєвєродонецька, що на Луганщині, де з 24 по 30 вересня проходив Перший Всеукраїнський театральний фестиваль «СвітОгляд».

Започаткований за ініціативою Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру за сприяння Міністерства культури України та Українського культурного фонду, фестиваль проходив за підтримки Луганської обласної державної адміністрації – обласної військово-цивільної адміністрації і мав на меті привернути увагу театрального світу України до культурних надбань східного регіону, познайомити його жителів з кращими здобутками сучасного театрального мистецтва, а також відкрити унікальний світ Луганщини українській мистецькій спільноті.

Приємно відзначити, що Чернігівський академічний облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка був запрошений до участі у новонародженому фестивалі у складі 11 театральних колективів з різних міст України, гостей з Ізраїлю та Туреччини, які представляли для огляду програму, що включала вистави майже всіх оcновних театральних жанрів. Ані великі відстані, ні зруйновані дороги, ні відгомін не таких вже й далеких вибухів не завадили шевченківцям презентувати сєвєродонецьким шанувальникам театрального мистецтва свій широко відомий спектакль. До фестивальної програми увійшла музична комедія «Ніч перед Різдвом», створена за мотивами однойменної повісті класика української літератури М.Гоголя режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим. Тут химерно переплелися давні легенди й картини життя тогочасного українського села, реальне й уявне, фантастичне і комічне.

І цього разу, як і впродовж трьох років гастрольних виступів на сценах багатьох театрів України та за її межами, безсмертна гоголівська «Ніч перед Різдвом» у виконанні артистів Чернігівського облмуздрамтеатру справила глибоке враження на глядацьку аудиторію, викликала бурхливе захоплення і здивування від того, яким непередбачуваним і цікавим може бути знайомий усім зі шкільної програми твір класика вітчизняної літератури Миколи Гоголя. Захоплюючі ритми хореографічних композицій, вражаюча енергетика молодечого завзяття, колоритні сценічні образи, створені яскравим акторським ансамблем надовго запам’ятаються театралам Луганщини, що прийшли познайомитися з новаційною роботою шевченківців та дружно аплодували успіху чернігівських акторів.

Вітаючи творчий колектив Чернігівського облмуздрамтеатру з блискучим виступом на Першому Всеукраїнському театральному фестивалі «СвітОгляд», побажаємо і надалі зміцнювати авторитет нашого театру у мистецькому театральному просторі, здобуваючи захоплення і симпатії глядачів на всіх театральних форумах як в Україні, так і далеко за її межами.

Останні новини Чернігівщини

Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44

Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.

СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02

Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.

Чернігівщина прийняла учасників навчального туру від EdUP 11:07

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту днями став майданчиком для ще одного етапу освітньої Каруселі від проєкту EdUP.

Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 10:45

Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.

«єВідновлення» на Чернігівщині: комісії громад дистанційно обстежили близько 70 зруйнованих осель на територіях активних бойових дії 10:23

Днями на брифінгу у медіацентрі ОВА йшла мова про поточні результати програми «єВідновлення» на Чернігівщині.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини