Воскові гетьмани збільшили потік відвідувачів Батуринського заповідника
Виставка воскових фігур українських гетьманів у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця" в Батурині Чернігівської області – дуже популярна й значно збільшує кількість відвідувачів історичних об’єктів.

Про це повідомила старший науковий співробітник заповідника Каріна Солдатова.
"Гетьманський будинок тривалий час стояв зачинений. Виставку воскових фігур "Ясновельможні гетьмани: життя заради України" ми відкрили у ньому торік навесні, у День музеїв, і потік відвідувачів заповідника значно зріс. Якщо за планом 2017 року в нас передбачалося 125 тис. відвідувачів, то прийшло понад 175 тисяч. Виконання плану склало 140%", - розповіла Солдатова.
За її словами, такі експозиції завжди спочатку викликають ажіотаж. Людям цікава новизна, їм хочеться побачити, якими були Іван Мазепа, Пилип Орлик та інші гетьмани. Та й екскурсія музеєм легка для сприймання і триває недовго – 25 хвилин. Тому її люблять і витримують навіть молодші школярі.
"Зараз завдання музею – давати не тільки інформацію, а й приносити насолоду, навіювати якісь думки. Воскові фігури – це дуже гарні образи, які, на мій погляд, дозволяють краще розуміти історію. От люди їх побачили – і в них уже сформувалась якась історична картинка. Особливо у дітей", – зазначила науковець.
Читайте також: На Чернігівщині вишили рекордну 100-метрову крайку
Солдатова додала, що туристи, які приїздять подивитися на гетьманів, паралельно замовляють також інші екскурсії – на Цитадель і в музей археології. Турфірми, що співпрацюють із заповідником, Гетьманський будинок включають тепер у свої прейскуранти.
Як раніше повідомляв Укрінформ, образи українських гетьманів у повний зріст на основі досліджень відтворили фахівці київського музею воскових фігур під керівництвом Олексія Сажина. Реконструкцію одягу зробив відомий спеціаліст з історії українського костюма Руслан Прорва.
На сьогодні в Гетьманському будинку Батуринського заповідника встановлено воскові фігури семи українських гетьманів: Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного), Івана Самойловича, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького та Івана Виговського.
Фото: Віктор Кошмал/Укрінформ
https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2546743-voskovi-getmani-zbilsili-potik-vidviduvaciv-baturinskogo-zapovidnika.html
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 14:19
Протягом січня-травня 2025 року на Чернігівщині:
Під виглядом спадкоємців заволоділи нерухомістю померлих чернігівців – викрито групу осіб 14:15
За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури повідомлено про підозру трьом чоловікам у шахрайстві у великих розмірах, використанні підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 3, 5 ст. 190, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 14:08
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 випадок загибелі на водних об'єктах, 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 4 особи постраждали.

Після хвороб, операцій, травм і поранень: українці можуть отримати безкоштовну реабілітацію 11:35
За останні півтора року 600 тис. українців отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. Зараз її надають у 555 медичних закладах – там переважно зроблений ремонт, є необхідне устаткування та фахівці.

Програма підтримки «Ветеранський спорт»: запитання та відповіді 11:17
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України з метою підтримки ветеранів війни, заохочення до фізичної активності, покращення психологічного здоров'я та соціальної інтеграції 15 січня 2025 року започаткували програму Ветеранський спорт.