Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:31:45

Ігор Вдовенко взяв участь у засіданні Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації

16.06.2018   08:24

Реалії та перспективи розвитку фахової передвищої освіти на теренах області та в Україні загалом обговорювали 15 червня на базі КВНЗ «Ніжинський коледж культури та мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради під час засідання Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації.

До роботи форуму разом із керівниками коледжів та технікумів Чернігівщини долучився і голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Відкриваючи роботу засідання, очільник обласного представницького органу зауважив, що у процесі формування так званої системи доуніверситетської освіти наразі постає низка суттєвих викликів, які передусім стосуються належного фінансового забезпечення діяльності коледжів та технікумів. Адже згідно зі змінами до положень Бюджетного кодексу з 1 січня 2018 року оплата послуг з підготовки фахівців вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які мають статус окремої юридичної особи, передається на місця.

Фактично, за словами Ігоря Вдовенка, ВНЗ І-ІІ рівня акредитації сьогодні опинилися у ситуації, подібній до тієї, яка склалась декілька років тому із профтехосвітою, коли фінансування ПТНЗ передали на місцеві бюджети, що викликало певні труднощі із забезпеченням вчасної виплати заробітних плат та стипендій.

- На мою думку, освіта – це та галузь, яка має у першу чергу гарантуватися, у тому числі і фінансово, державою. Місцева влада звичайно теж має активно долучатися та створювати сприятливі умови для ефективної діяльності навчальних закладів. Однак передача повноважень щодо фінансування закладів освіти виключно на обласний бюджет, можливості якого і так є досить обмеженими, створює суттєве додаткове навантаження на головну скарбницю Чернігівщини. Проте запевняю, що сьогодні робиться все можливе, аби оплата послуг з підготовки фахівців вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації забезпечувалася вчасно і у повній мірі, - зауважив керівник.

Варто відзначити, що обласна рада неодноразово звертала увагу та наголошувала на проблемах, з якими стикається система доуніверситетської освіти у процесі реформування.

На розгляд восьмої сесії обласної ради, враховуючи позицію Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, педагогічної та студентської громадськості, Ігор Вдовенко вніс проект рішення про звернення щодо прискорення прийняття законопроекту, яким вносились відповідні зміни до Закону України «Про вищу освіту» в частині продовження прийому на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста до 2019 року. Приємно відзначити, що врешті-решт цей проект закону знайшов підтримку і у Верховній Раді України.

Депутатський корпус також одноголосно прийняв звернення до керівництва держави, де наголошували на недоцільності передачі фінансування коледжів та технікумів з державного на обласний бюджет.

На завершення свого виступу голова обласної ради подякував усім керівникам ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, які, попри усі складнощі, в умовах тотального недофінансування, докладають максимум зусиль, аби забезпечувати стабільну діяльність очолюваних ними закладів, підтримувати сприятливу атмосферу у педагогічних колективах, продовжувати тримати високу планку та надавати якісні і ґрунтовні знання студентам.

Під час засідання учасники детально зупинились на обговоренні ролі та місця закладів вищої освіти І-ІІ рівня акредитації в сучасній системі освіти України, проаналізували шляхи та особливості участі у грантових проектах, сучасні підходи до застосування моніторингових технологій в управлінській діяльності, а також підбили підсумки проведення обласних конкурсів та олімпіад у 2017 – 2018 навчальному році.

Користуючись нагодою, Ігор Вдовенко разом із директором коледжу Володимиром Дорохіним оглянув матеріально-технічну базу закладу, ознайомився із роботами його творчих викладачів та вихованців.

Очільник представницького органу Чернігівщини відзначив, що Ніжинський коледж культури та мистецтв імені Марії Заньковецької, який цьогоріч святкує свій 110 річний ювілей, відіграє визначальну роль у творенні культурно-мистецького простору нашої області.

- Ви та ваш креативний педагогічний колектив і талановиті студенти постійно дивуєте та радуєте нас новими творчими здобутками, демонструєте високу творчість, майстерність у сфері музичного, хореографічного і театрального мистецтва, - зазначив Ігор Вдовенко.

Враховуючи те, що важливою складовою сценічного образу артиста є відповідне вбрання, Ігор Вдовенко подарував колективу закладу нові костюми та висловив переконання, що вони стануть у нагоді юним артистам Ніжинського коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької і принесуть не одну перемогу творчим колективам у різноманітних конкурсах та фестивалях.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.