Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 10:07:07

Відбувся круглий стіл "Бібліотека – шлях у майбутнє!"

27.04.2018   10:52Агенцiя

24 квітня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка за ініціативи громадських організацій "Чернігівське обласне відділення Української бібліотечної асоціації" та "Спілки жінок Чернігівщини" пройшов круглий стіл "Бібліотека – шлях у майбутнє!", мета якого була популяризувати роль читання та бібліотек для розвитку демократичного суспільства, особистості, сприяти підтримці органами місцевого самоврядування діяльності бібліотек.

Відкрила круглий стіл голова громадської організації "Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації" Інна Михайлівна Аліференко, яка зазначила про важливість книги, читання, про великий потенціал та спроможність бібліотек. Враховуючи те, що бібліотеки є найбільш наближеними до громади області, забезпечують вільний доступ до інформації та знань, національних цінностей та світової культури, їм надзвичайно важлива підтримка громадськості.
 
Голова громадської організації "Спілки жінок Чернігівщини" Ірина Василівна Дорожкіна у своєму виступі згадала історичні моменти створення їх громадської організації, мета якої розвиток жіночих громадських організацій, створення гендерних портретів та висловила думку, що з'явилася надія на краще майбутнє. Також звернулася до учасників круглого столу з проханням попрацювати плідно, вносити свої пропозиції та ідеї про трансформацію бібліотечних установ. "Розвиватися можуть тільки ті країни, які будують бібліотеки", – сказала Ірина Василівна.
 
Начальник відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Ліна Георгіївна Артюхова відмітила, що децентралізація носить загалом позитивний характер. Скорочення мають місце, але в Чернігівській області воно мінімальне, порівнюючи з іншими областями України. Бібліотеки розвиваються як просвітницькі центри, але вони повинні бути пов'язана і з туризмом, організацією фестивалів, щоб робити один великий культурний продукт. Культурний та туристичний простір громади – так повинні позиціонувати себе бібліотеки.
 
Про здорову конкуренцію між бібліотечними закладами, щоб ставати кращими, говорила Катерина Андріївна Литвин, головний спеціаліст відділу культури та туризму Чернігівської міської ради. Вона наголосила на тому, що зародження культури, традицій відбувається у сім'ї, тому ми повинні сконцентрувати увагу на дітях, на непорозуміннях між поколіннями. Бібліотечні працівники, як психологи, повинні говорити зі своїм користувачем, створювати комфортні умови для перебування в закладі, шукати свої "фішечки" для того щоб ставати привабливішими та цікавішими для громадськості.
 
Ольга Костянтинівна Чернякова, відповідальний секретар Чернігівської обласної організації Національної Спілки журналістів України, радник голови обласної ради з медіапитань наголосила на важливості співпраці бібліотечних закладів із засобами масової інформації, адже не завжди журналісти знають як про цікаві заходи, які проходять, так і про проблемні питання які є у об'єднаних територіальних громадах.
 
Наталія Вікторівна Мороз, директор наукової бібліотеки Чернігівського національного технологічного університету відзначила, що робота публічних бібліотек та бібліотек вищих навчальних закладів різна, але спільне у них середовище, яке повинно бути затребуване та розповіла про їх шлях, який вони прокладають, щоб бути цікавим своєму користувачеві.
 
Український філософ, доктор філософських наук, професор, заслужений працівник народної освіти України Володимир Анатолійович Личковах зауважив, що вирішується не тільки доля бібліотек, але і культури в цілому. "Ми йдемо до цивілізованого варварства, якщо не читаємо книг, адже книга, читання, бібліотеки – це основа цивілізації", – сказав Володимир Анатолійович. Саме на важливості бібліотекаря, як навігатора та маяка, та на потребі сформовувати потребу читати звернув увагу філософ.
 
На трьох основних проблемах, які гальмують розвиток бібліотек та читання, акцентував Михайло Михайлович Ткач, український прозаїк, журналіст, головний редактор обласного журналу "Літературний Чернігів", Заслужений працівник культури України – це інтернет, повна неувага держави та не виховання любові до читання у школі. "Без книги духовність буде обкрадена", – відмітив Михайло Михайлович.
 
Надзвичайно цікавими були виступи і інших учасників круглого столу у висвітленні проблемних питань, які викликали ажіотаж та жваве обговорення.
 
Проскуріна Наталія Павлівна, голова громадської організації "Дія", член Громадської ради при обласній державній адміністрації висловила побажання про започаткування низки тематичних круглих столів, де можна буде більш детально розглядати кожне проблемне питання та відпрацьовувати шляхи їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність, коли 30 березня 2023 року знімальній групі місцевого телеканалу “Дитинець” бізнесмен та екскандидат у депутати Сергій Берестовий зламав камеру та перешкоджав проводити зйомку.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.