Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 липня, 18:14:37

Призабута історія – сільським громадам

23.03.2018   08:12

У рік 95-річчя створення Чернігівського району, за сприяння Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського (м. Київ), реалізую краєзнавчий проект – цифрую статті та фото з чернігівських газет за 1918–1941 рр.

За певних обставин у наш час у сільських громадах мало що знають про життя в селах у довоєнний період. Але ж саме в той час поступово змінювався вигляд наших сіл, у побут людей входило багато чого нового. Саме це і фіксувалося на шпальтах газет в статтях та замітках тодішніх журналістів, місцевих дописувачів.

Із довоєнними газетами я почав працювати при підготовці до друку збірників з історії Седнева, Шестовиці, Дніпровського та Пакуля. Також ці матеріали зібрані про Старий Білоус та Ведильці. Звичайно, що наявність поширеної інформації в Літописах громад про довоєнний період сіл тільки збагачує наші знання з місцевої історії та її розуміння в сучасному контексті.

Цікавими є матеріали про перші демонстрації фільмів у селах Піски (1919 р.) та Рудка (1929 р.). Світлини із зображенням наших земляків почали розміщувати в газетах з 1926 року – спочатку у вигляді малюнку, а вже з початком 30-х років друкуються фото.

Протягом останніх місяців, напрацьовані фотокопії газетних статей, презентував та передав сільським громадам під час зустрічей в селах Анисів, Кувечичі, Шестовиця, смт Седнів. Також ці матеріали передані місцевим краєзнавцям: Юрію Дахну з с. Москалі, Сергію Горобцю з с. Петрушин, Івану Кирієнку з с. Черниш, Віктору Єремі з с. Андріївка.
Процес вивчення старих газет триває. Маю домовленості з іншими сільськими громадами щодо проведення презентації матеріалів.


Андрій Курданов

Останні новини Чернігівщини

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу

Тупичівська громада серед фіналістів конкурсу "Неймовірні села України 2022" 16:04

Село Тупичів Чернігівської області знаходиться на кордоні з країною-агресором росією. Відстань до пункту перетину — 53,5 км. В перший день війни о 12:20 село було вже окуповане ворогом.

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської

Дитячі будинки сімейного типу з Коропської громади отримали допомогу від Олени Зеленської 15:59

Дитячий будинок сімейного типу Тригубенків, в якому виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування, за потребою отримала під першої леді пральну машину, два планшети й телефон.

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи

Прикордонники Чернігівщини та Сумщини не фіксують, щоб ворог формував ударні групи 15:48

На кордоні з рф у межах Чернігівської та Сумської областей росія продовжує утримувати окремі підрозділи збройних сил, а саме в прикордонних районах Брянської та Курської областей.

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії

Як Чернігівщина готується до ймовірного наступного вторгнення Росії 15:43

П'ять громад Чернігівщини (Корюківська, Сновська, Новгород-Сіверська, Городнянська) визначені місцями проведення бойових дій. В області ані дня без обстрілів: мінометних і артилерійських по прикордонних населених пунктах або ж подалі, як-от до Десни чи Прилук, ракетами.

На Чернігівщині прикордонники знайшли диск із документами військової частини рф, яка брала участь у війні проти України 15:20

На носії знаходиться більше сотні гігабайт даних про зенітно-артилерійський підрозділ рф з-під москви: штатно-посадовий розпис з біографіями російських військових, технічна документація озброєння та військової техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини