Призабута історія – сільським громадам
У рік 95-річчя створення Чернігівського району, за сприяння Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського (м. Київ), реалізую краєзнавчий проект – цифрую статті та фото з чернігівських газет за 1918–1941 рр.

За певних обставин у наш час у сільських громадах мало що знають про життя в селах у довоєнний період. Але ж саме в той час поступово змінювався вигляд наших сіл, у побут людей входило багато чого нового. Саме це і фіксувалося на шпальтах газет в статтях та замітках тодішніх журналістів, місцевих дописувачів.
Із довоєнними газетами я почав працювати при підготовці до друку збірників з історії Седнева, Шестовиці, Дніпровського та Пакуля. Також ці матеріали зібрані про Старий Білоус та Ведильці. Звичайно, що наявність поширеної інформації в Літописах громад про довоєнний період сіл тільки збагачує наші знання з місцевої історії та її розуміння в сучасному контексті.
Цікавими є матеріали про перші демонстрації фільмів у селах Піски (1919 р.) та Рудка (1929 р.). Світлини із зображенням наших земляків почали розміщувати в газетах з 1926 року – спочатку у вигляді малюнку, а вже з початком 30-х років друкуються фото.
Протягом останніх місяців, напрацьовані фотокопії газетних статей, презентував та передав сільським громадам під час зустрічей в селах Анисів, Кувечичі, Шестовиця, смт Седнів. Також ці матеріали передані місцевим краєзнавцям: Юрію Дахну з с. Москалі, Сергію Горобцю з с. Петрушин, Івану Кирієнку з с. Черниш, Віктору Єремі з с. Андріївка.
Процес вивчення старих газет триває. Маю домовленості з іншими сільськими громадами щодо проведення презентації матеріалів.
Андрій Курданов
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.