Побачив світ біобібліографічний покажчик "Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина"
5 березня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка на засіданні клубу «Краєзнавець», відбулось урочисте вручення обласної літературно-мистецької премії імені Леоніда Глібова.

На цьому ж заході було презентовано новий біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».
Письменник, байкар, видавець, громадський діяч Леонід Іванович Глібов народився на Полтавщині, але його життя та творчість нерозривно пов’язане з Чернігівщиною. Він закінчив Ніжинський ліцей вищих наук. Викладав географію в Чернігівській чоловічій гімназії. Заснував і редагував газету «Чернігівський листок» (1861-1863), де піднімав теми викладання рідною мовою, жіночої освіти, писав про гострі соціальні проблеми. Літературна спадщина Глібова українською мовою теж вражає: 107 байок, понад 40 ліричних пісень, 54 вірші-загадки і стільки ж відгадок, 14 акровіршів. Та не дивлячись на це бібліографічних посібників про життя та творчість великого байк
аря було складено дуже мало. Перший такий посібник було видано у Чернігові у 1900-му році.
БИБЛИОГРАФИЧЕСКИЙ указатель печатных малорусских сочинений Глебова // Загирня М. Леонид Глебов : биогр. очерк / Загирня М., Гринченко Б.– Чернигов, 1900. – С. 40–47.
А другий – у Києві у 1952-му році.
Леонід Іванович Глібов (1827-1952) : короткий бібліографічний покажчик / [уклад. І. З. Бойко ; ред. О. М. Матвієнко] ; Державна публічна бібліотека Української РСР. – Київ : [Академія наук Української РСР], 1952. – 15 с.
З 1952 року назбиралось достатньо інформаційного матеріалу для випуску нового бібліографічного посібника про Леоніда Івановича Глібова. Відділ наукової інформації і бібліографії Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка на початку березня 2018 року випустив біобібліографічний покажчик «Леонід Іванович Глібов та Чернігівщина».
Укладачами його стали: завідувач відділу наукової інформації і бібліогафії Іваненко Ольга Іванівна та головний бібліограф Плаунова Оксана Миколаївна. Цей біобібліографічний покажчик має на меті систематизувати друковані джерела, які розкривають життєвий шлях та творчий доробок відомого письменника та громадського діяча Л. І. Глібова.
Покажчик складається з 6 розділів:
1. Український Езоп (1827–1893);
2. Твори Леоніда Івановича Глібова;
3. Публікації про життя і творчість Л. І. Глібова;
4. Вшанування пам’яті видатного байкаря;
5. Чернігівська обласна літературна премія імені Леоніда Глібова;
6. Вивчення творчості Л. І. Глібова в загальноосвітніх навчальних закладах.
Для зручності користування складено «Іменний покажчик» з виділеними за допомогою круглих дужок персоналіями.
Матеріали структуровано за темами, а в межах кожного розділу – за алфавітом авторів та назв статей. Нумерація наскрізна. До випуску увійшло 380 друкованих джерел.
Посібник розрахований на всіх, хто цікавиться історією української літератури, зокрема літературним краєзнавством.
З онлайн-версією покажчика можна ознайомитися на сайті Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка в розділі «Наші видання» Електронної бібліотеки.
Оксана Плаунова, головний бібліограф Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.