Відкрилися "Грудневі театральні вечори" ВІДЕО
Найстарішому в Україні театральному фестивалю – 30 років! На ювілейні «Грудневі театральні вечори» до Чернігівського молодіжного театру з’їхались гості зі всієї України. Відкривав фестиваль Театр російської драми імені Лесі Українки з постановкою «Варшавська мелодія». У глядацькій залі побували і наші журналісти.
![](/uploads/19539-m.jpg)
«Грудневим театральним вечорам» у Чернігівському молодіжному театрі – тридцять років. Це – найстаріший та, напевно, найменший театральний фестиваль України. Тут ніколи не бувало номінацій та призів, сюди завжди їхали за особливою домашньою, затишною атмосферою. Саме завдяки їх фестиваль і «тримається» так довго, запевняє його засновник Геннадій Касьянов: «Це така лабораторія душі, і ще лабораторія сімейна – фестиваль сімейний, мабуть, один є такий в Україні і, мабуть, саме тому він протримався 30 років. Багато глядачів, які до нас приходять, були практично на віх фестивалях – це дуже приємно»
Відкривала ювілейний фестиваль «Варшавська мелодія» — постановка театру російської драми імені Лесі Українки. Раніше головну роль у п’єсі грала Ада Роговцева, яка також була учасником «Грудневих вечорів». Кияни привезли дійсно унікальну річ: на цю виставу у столиці потрапити неможливо – квитки розкупають миттєво, хоча «в прокаті» вона вже два роки.
«Інтелігентна публіка» — так називають чернігівських глядачів гості сцени Молодіжного театру. Фестиваль має своїх постійних глядачів, дехто з яких побував майже на всіх «Грудневих вечорах» та не пропустив жодної власної постановки молодіжного театру.
Закриватиме фестиваль Театральна майстерня Миколи Ружковського – «хрещеного батька» Молодіжного театру. Саме з нього свого часу розпочинався фестиваль. Геннадій Касьянов: «А це тепер курс його студентів, які тепер не студенти, а актори. Вони зробили вже свій театр у Києві, і вони привозять до нас прекрасну виставу «Залік на одну дію» за Остапом Вишнею».
Традиційно, «господарі поля» участі у фестивалі не беруть. Це один із небагатьох випадків, коли актори «молодіжки» мають можливість подивитись виставу на сцені свого театру і перейняти досвід колег. Власне, з цією метою і започатковувались «Грудневі театральні вечори» тридцять років тому.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.