Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 04:10:32

У Чернігові презентували книгу про страшні події Голодомору 1932-1933 років

24.11.2017   09:36Агенцiя

Презентація видання та зустріч з його авторами відбулися 23 листопада в Обласному молодіжному центрі. У заході взяли участь науковці, представники громадськості, учнівської та студентської молоді області.

Книгу «Колективізація та Голодомор 1932–1933 років на Чернігівщині: забуттю і прощенню не підлягає» написали чернігівські історики Тамара Демченко та Микола Горох.

Редактором видання виступив відомий в області науковець Олександр Коваленко.

У книзі узагальнено документи і матеріали про причини, перебіг, а також наслідки колективізації та Голодомору 1932–1933 років на Чернігівщині, схарактеризовано селянський рух опору проти політики комуністичної влади.

– Компактна науково-популярна книга про Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині видана через 9 років після виходу фундаментального обласного тому Національної книги пам’яті. Вона не тільки дає можливість зрозуміти масштаби і сутність цього злочину світового рівня, організованого комуністичним режимом, а й, головне, попереджає всіх нас: люди, будьте пильні, таке не повинно повторитися. Єдиний гарант цього — незалежна, демократична Україна, – наголосив модератор заходу, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко.

Книга видана коштом обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

У підготовці матеріалів видання взяли участь представники Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка; Українського інституту національної пам’яті; Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Ознайомитись з книгою в електронному вигляді можна на сайті облдержадміністрації за посиланням.

Крім того, учасники зустрічі мали змогу переглянути стрічку українського кінорежисера Олеся Янчука, зняту за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь». Фільм розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод 1932-1933 років.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини