Фестиваль "Грудневі театральні вечори" святкує ювілей
Найстаріший театральний фестиваль в Україні «Грудневі театральні вечори» відбудеться вже в тридцяте. Фестиваль започаткував Чернігівський молодіжний театр. За всі довгі тридцять років було зіграно 119 вистав 29-ти різних театрів зі Львова, Києва, Одеси, Харкова, Москви, Санкт-Петербургу, Таллінну.

Але в цій статистиці є театри рекордсмени, які радували своїми виставами чернігівського глядача неодноразово. Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» приїздила до Чернігова 15 разів, Київський академічний драматичний театр на Подолі – 13, а цього року приїде в 14-те, Київський театр «Актор» побував у нас 8 разів, а Заньковчане (Львівський театр ім.М.Заньковецької) – 7 разів.
Сцена Молодіжки у дні фестивалів бачила справжніх зірок театрального мистецтва: Аду Роговцеву, Миколу Рушковського, Ларису Кадочникову, Ларису Кадирову, Марину Поліцеймако, Олексія Вертинського, Валентина Шестопалова, Ірину Калашнікову, Олександра Ликова, Віру Сотникову, Олексія Тритенко, Анатолія Пазенко, Анну Варпаховську, Ігоря Славінського та багатьох інших.
До речі, про Ігоря Славінського. Цей вкрай талановитий актор, режисер, педагог є своєрідним талісманом фестивалю. Починаючи з далекого 1990-го Ігор Миколайович презентував свої вистави як актор або режисер 21 раз.
Цього року він знову буде дивувати чернігівських театралів своєю режисерською роботою - виставою Театру на Подолі «Останнє приземлення, або один день з життя внутрішнього органу» за п’єсою Андрія Куркова.
Ювілей фестивалю разом з Молодіжним театром будуть також святкувати Національний академічний театр російської драми ім.Лесі Українки, що привезе до нас «Варшавську мелодію» Л.Зоріна.
Театральна лабораторія «Театр на Чайній» з Одеси запропонує комедію з елементами чорного гумору за п’єсою П’єра Нота «Дві дамочки у напрямку півночі».
Вкотре вже глядачі зустрінуться з самобутньою львівською акторкою Лідією Данильчук, яка привезе нову роботу Творчої майстерні «Театр у кошику» «Стара дама висиджує» за п’єсою Тодеуша Ружевича.
А закриє фестиваль творча та дуже талановита молодь з Театральної майстерні Миколи Рушковського (м.Київ) виставою у постановці Ігоря Славінського «Якось воно буде…» за творами Остапа Вишні.
Кожна заявлена вистава цьогорічного фестивалю обіцяє бути цікавою. Тож бо залишилося зачекати зовсім трошки, щоб поринути в незабутню атмосферу театрального дива.
Алла Пушкіна
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.