Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 06:26:46

Нове науково-популярне видання: "Чернігівський колегіум"

05.09.2017   11:46Агенцiя

Нове науково-популярне видання: «Чернігівський колегіум» У серпні 2017 року науковими співробітниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» підготовлено чергове ілюстроване науково-популярне видання «Чернігівський колегіум».

Брошура вийшла друком двома мовами: українською та англійською.

Автор: Ольга Травкіна (кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності). Переклад тексту виконала Інна Непотенко (кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності).

Цей нарис присвячений Чернігівському колегіуму — першому навчальному закладу вищого рівня в Лівобережній Україні ХVІІІ ст. Розповідається хто і коли його заснував, які науки в ньому опановували, кого приймали на навчання, висвітлюються традиції та звичаї стародавнього шкільництва.

Таким чином, продовжено видання науково-популярних нарисів про пам’ятки архітектури Чернігова та його історію. Зокрема, у 2015-16 роках надруковані брошури: «Антонієві печери та Троїцько-Іллінський монастир» (у нарисі йдеться про заснування Болдиногорського Богородичного монастиря у Чернігові та про архієпископа Лазаря Барановича, завдячуючи його зусиллям монастир з невеличкої чернечої обителі перетворився на архітектурний комплекс, духовний і культурний центр Лівобережної України); «Чернігівський «Вал» (нарис присвячений Дитинцю — історичному центру міста Чернігова та пам’яткам, які знаходяться на його території); «Легенди Болдиних гір» (у нарисі розповідається про Болдині гори — одну з мальовничих історичних частин міста — оповитих низкою легенд та переказів).

До речі, брошура «Антонієві печери та Троїцько-Іллінський монастир» користується великою популярністю у поціновувачів старовини. Сподіваємося, що і нове видання про Чернігівський колегіум стане в нагоді всім, хто шанує минуле нашого стародавнього міста.

Брошуру «Чернігівський колегіум» можна придбати у музеях Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі (на Валу) та Антонієвих печерах). Вартість нового видання: 20 гривень.


"Чернігів стародавній"

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини