У Чернігові відбувся допрем’єрний показ "Червоного"
У День незалежності України, 24 серпня, відбудеться загальнонаціональна прем’єра історичної кінострічки «Червоний», знятої за одноіменним романом Андрія Кокотюхи.

В основі розповіді – повстання в одному зі сталінських таборів для політв'язнів, яке підняв полонений воїн УПА Данило Червоний. Він мусить пройти через нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, але знаходить у собі сили протистояти репресіям і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.
22 серпня, у Чернігові відбувся допрем’єрний показ цього фільму. Крім того, всі бажаючі змогли поспілкуватися з творцями стрічки – автором і сценаристом Андрієм Кокотюхою та оператором-постановникоми Олександром Земляним.
– Досить показувати українців жертвами та «терпилами». Наше кіно про нового українського героя, який бореться і перемагає, – цими словами розпочав Андрій Кокотюха. — Цей фільм — екранізація третьої частини книги. Наразі заплановано зняти продовження фільму — ще дві частини.
Андрій Кокотюха також зазначив, що для нього важливо бачити повні зали не тільки на «Червоному», а й на інших українських стрічках. Для українського глядача якісне, гарне кіно має стати звичною справою, а не чимось ексклюзивним.
Більш детально про процес зйомок та акторський склад розказав Олександр Земляний. Отже, знімальний процес розпочався 10 березня 2016 року у Кривому Розі і тривав близько півтора року. Майже для всіх акторів фільм став творчим дебютом. Стрічка створена на замовлення та за підтримки Державного агентства України з питань кіно та вироблена спільно з компаніями «ІнсайтМедіа» – продюсерський центр та ПрАТ «Одеська кіностудія». Бюджет склав 20 мільйонів гривень, половина суми – державне фінансування. Режисером стрічки став Заза Буадзе, виконавцем головної ролі – Микола Береза.
На думку очільника Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, українська історія – невичерпне джерело сюжетів для книжкових бестселерів та кіношних блокбастерів. Екранізований роман Андрія Кокотюхи «Червоний» відрізняється від дотеперішнього українського історичного кіно. Його цільова аудиторія ширша й охоплює не лише зацікавлених українською історією. Він здатний утримати увагу людей, які не особливо розуміються в перипетіях минулого. Але й любителі історії не будуть розчаровані.
До слова, стрічка бере участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
Чернігівка Тетяна Гребенчук також завітала на допрем’єрний показ разом зі своєю родиною. Вона відзначила, що хоча є переважно любителькою української історико-документальної літератури, але книжки Кокотюхи прочитала майже всі. І з радістю відмічає, що за останній час з’явилося багато українських цікавих та професійно відзнятих кінострічок.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06
ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION
Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14
5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.
“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11
Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08
Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.
У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45
Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні