Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 13:30:23

Про реальну історію українського села часів Голодомору 1932-1933 років - на презентації книги Сергія Бутка та Сергія Горобця

21.06.2017   11:30Агенцiя

У літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського 20 червня зібралися відомі чернігівські історики, літератори та всі, кому цікава історія рідної держави, на презентацію книги «Хроніки війни більшовиків з українським народом.

Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори видання – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець.

За словами авторів книги, вона створена на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок з історії українців. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх з ним районів змальовується ситуація, характерна для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках.

Історики намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. У виданні також йдеться і про те, як радянський апарат знущався над місцевим населеннями, яким було «правосуддя» комуністів, називаються окремі факти з історії Чернігівщині.

– Готуючи книгу, ми хотіли намалювати портрет виконавців жорстоких подій 1932-1933-х років. Будь-які директиви можуть розроблятися представниками верхівки злочинної влади. Проте вини мають виконуватися чиїмись руками. І, на жаль, такі люди знаходилися – злочинці, різного роду покидьки приходили до влади на місцях. Вони знущалися над своїми ж односельцями, переймаючися лише своїм добробутом. Йдеться про комуністичну селекцію, коли обирався «актив» для здійснення жорстокої політики влади. До слова, такі обранці закінчували, як правило, погано – з ними поводилися за принципом «використали – викинули». І коли вони ставала непотрібними – розстрілювали чи знищували іншим шляхом, – розказав Сергій Бутко.

Автори книги акцентували, що при її написанні використовувалися матеріали з фондів Державного архіву області. Особливо цікавими для дослідження виявилися секретні зведення, які чекісти писали партійному керівництву про проведену роботу – з датами, прізвищами й іншими подробицями, а також спогади людей про минулі часи.

Видання «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» номіноване на обласну премію імені Михайла Коцюбинського.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).