Про реальну історію українського села часів Голодомору 1932-1933 років - на презентації книги Сергія Бутка та Сергія Горобця
У літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського 20 червня зібралися відомі чернігівські історики, літератори та всі, кому цікава історія рідної держави, на презентацію книги «Хроніки війни більшовиків з українським народом.

Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Автори видання – представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко та співробітник цього інституту Сергій Горобець.
За словами авторів книги, вона створена на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних сторінок з історії українців. На прикладах сіл Чернігівського та сусідніх з ним районів змальовується ситуація, характерна для сільської місцевості України в 1932-1933-х роках.
Історики намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. У виданні також йдеться і про те, як радянський апарат знущався над місцевим населеннями, яким було «правосуддя» комуністів, називаються окремі факти з історії Чернігівщині.
– Готуючи книгу, ми хотіли намалювати портрет виконавців жорстоких подій 1932-1933-х років. Будь-які директиви можуть розроблятися представниками верхівки злочинної влади. Проте вини мають виконуватися чиїмись руками. І, на жаль, такі люди знаходилися – злочинці, різного роду покидьки приходили до влади на місцях. Вони знущалися над своїми ж односельцями, переймаючися лише своїм добробутом. Йдеться про комуністичну селекцію, коли обирався «актив» для здійснення жорстокої політики влади. До слова, такі обранці закінчували, як правило, погано – з ними поводилися за принципом «використали – викинули». І коли вони ставала непотрібними – розстрілювали чи знищували іншим шляхом, – розказав Сергій Бутко.
Автори книги акцентували, що при її написанні використовувалися матеріали з фондів Державного архіву області. Особливо цікавими для дослідження виявилися секретні зведення, які чекісти писали партійному керівництву про проведену роботу – з датами, прізвищами й іншими подробицями, а також спогади людей про минулі часи.
Видання «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» номіноване на обласну премію імені Михайла Коцюбинського.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Виконком погодив розмір виплат ще для 40 осіб за державною програмою "єВідновлення" 16:01
19 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено розмір компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. А також решту рішень, прийнятих 7 вересня профільною комісією, яка розглядає ці питання.
Регіональний економічний форум: чим захід став особливим для Чернігівщини 15:49
Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.
Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 13:17
Оперативники Новгород-Сіверського районного відділу поліції викрили 24-річного мешканця Коропської громади, який займався розповсюдженням наркотичних засобів. Чоловіка затримали та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Поліція Прилуччини встановлює обставини смертельної дорожньо-транспортної пригоди 13:14
Вчора близько 20 години до поліції надійшло повідомлення про зіткнення двох автомобілів у Ічнянській громаді. Внаслідок ДТП один водій загинув, а іншого керманича госпіталізували.
У Чернігові триває відновлення 82 будинків, пошкоджених внаслідок ракетного удару 19 серпня 13:00
19 серпня 2023 року внаслідок ракетного удару, здійсненого російською федерацією по центру Чернігова, було пошкоджено, в тому числі, 82 багатоквартирних житлових будинка. Невідкладно було проведено обстеження, визначено масштаби руйнувань та прийняті рішення, які дозволили розпочати відновлювальні роботи.