Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 березня, 14:34:15

Відбувся обласний фестиваль-конкурс української патріотичної пісні та поезії часів Революції Гідності та АТО "Янголи світла"

03.05.2017   08:29Агенцiя

28 квітня в Кіно-культурному мистецькому центрі м. Чернігова вперше пройшов обласний фестиваль-конкурс української патріотичної пісні та поезії часів Революції Гідності та АТО «Янголи світла».

Фестиваль ставив на меті пропагування української пісенності, поезії, музичної культури, а також підтримку і розвиток творчих талантів представників ЗСУ та учасників анти-терористичної операції на сході України.

Приємно те, що в даному творчому проекті прийняло близько 250 учасників з усієї області, а саме головне полягає в тому, що тема війни та патріотична тематика конкурсу «Янголи світла» не байдужа дітям, бо саме їм далі розбудовувати нашу державу.
Захід розпочався урочистим відкриттям з потужного виступу театру пісні «Забава» м.Чернігова, котрі представили своє вокальне мистецтво патріотичним твором «Малюють хлопчики війну».

Відкрила фестиваль-конкурс патріотичної пісні та поезії «Янголи світла» заступник голови-керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації, почесний голова Оргкомітету даного проекту Наталія Романова. В своїй промові Наталія Андріївна зробила акцент саме на назві творчого проекту,бо ті герої, що загинули за нашу свободу і незалежність стали нашими «янголами світла», а також привітала всіх учасників та гостей фестивалю, зазначивши про високу виховну роль такого потрібного на сьогодні патріотичного направлення в мистецтві.

Далі розпочалася кропітка робота журі до складу якого увійшли кращі фахівці з різних направлень та жанрів, заслужені артисти України Володимир Гришин та Олексій Биш, заввідділом естрадного вокалу Чернігівського музичного училища ім. Л.М. Ревуцького Маргарита Демиденко, головний хормейстер «ОМЦ навчальних закладів культури і мистецтв» Ольга Коцур, старший редактор «Чернігівської Регіональної Дирекції» НТСУ Олексій Маслов, а очолювала журі народна артистка України Лариса Роговець.

Всі учасники та гурти на розсуд журі представляли один патріотичний твір власний або інших авторів чи виконавців. Номінація вокальні ансамблі та гурти вразила, як журі так і глядачів в залі, виступом гурту «Бойовий акорд» з 169 Навчального центру сухопутних військ України. Соліст колективу та учасник бойових дій в АТО Сергій Дроб’язко презентував власний авторський твір «Коли нарешті скінчиться війна».

Після прослуховування всього творчого загалу журі обрало кращих в кожній номінації. І ось нарешті настала хвилююча мить – нагородження переможців. Блакитна зала Кіно-культурного мистецького центру була заповнена глядачами, військовиками. З 18.00 розпочався святковими фанфарними позивними гала-концерт та нагородження лауреатів фестивалю-конкурсу патріотичної пісні та поезії «Янголи світла». Під гучні овації голова Оргкомітету конкурсу Наталія Романова та весь склад журі нагороджували переможців дипломами, цінними подарунками та сувенірами.

Переможцями фестивалю-конкурсу «Янголи світла» стали:

- в номінації «Сучасна патріотична пісня» - автор-виконавець з м. Любеча Тарас Тарасенко – І премія,), Анжеліка Гальчук м. Чернігів, Литвиненко Сергій, Рубан Оленіч Інна, (Варвинський р-н) та Вікторія Олійник (смт. Куликівка) - ІІ премія;

- в номінації «Патріотична проза та поезія» - народний амторський театр «Хлібодар» Сосницького РБК – І премія, Краліч Наталія – ІІ премія Срібнянський РБК;

- в номінації «Гурти та ансамблі» - рок-гурт «Сила сталі» - володар Гран-прі м.Козелець, гурт «Бойовий акорд» 169 Навчального центру Сухопутних військ України І премія, дитячий театр пісні «Забава» м. Чернігів ІІ премія.

Далі продовжилася гала-концертна програма за участю гостей переможців та гостей фестивалю-конкурсу, якими були спортивний клуб «Січовий курінь отамана Сірка» з м. Прилук, що вразили всіх в залі своїми козацькими силовими та технічно-складними прийомами, також автор-виконавець Анатолій Урюпін з м. Києва подарував для матерів загиблих воїнів власну пісню «Мати», полонивши всю залу гарним сюжетом пісні та якістю виконання, ще в концертній програмі приймав участь і фіналіст проекту «Голос Країни» автор-виконавець Дмитро Селянський, додавши драйву в шоу-програму, приємно сприйняв зал власний твір «Повертайтесь» автора-виконавця Ігоря Слобідського м. Чернігів, театр сучасного танцю «Міріданс» та танцювальний колектив Чернігівської Академії пенітенціарної служби «Форс» поетичний блок авторських творів з потужною емоційністю та душевністю виконуваного матеріалу від матерів загиблих воїнів-героїв в АТО громадського об'єднання «Єдина Родина» з м. Чернігова.

Додали окрасу впродовж всього фестивального дня патріотичному проекту «Янголи світла»і виставки дитячої творчості від Центру народних ремесел, Чернігівської дитячої художньої школи, Обласного центру науково-технічної творчості для дітей, юнацтва та молоді, експозиція речей загиблих з майдану та АТО. Були проведені майстер-класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва на яких діти мали змогу проявити себе в мистецтві.

Фестиваль завершився і наостанок хочеться подякувати колегам з відділу народної творчості, клубного відділу «ОМЦ навчальних закладів культури і мистецтв», працівникам Кіно-культурного мистецького центру та всім тим, хто долучився до організації та проведення фестивалю української патріотичної пісні «Янголи світла».

Провідний методист з музичного жанру «ОМЦ навчальних закладів культури і митсецтв» автор проекту Володимир Макеєв

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього»

У Чернігові презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього» 12:29

27 березня у мейкерському просторі Peremoha Lab при Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся медіа-день, під час якого студенти та студентки політехніки презентували результати освітнього проєкту «Професії майбутнього».

Виставка фотокартин «Доторки до душі» Ксенії Лучистої 12:26

25 березня в Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація виставки світлин на полотні «Доторки до душі» фотографки Ксенії Лучистої.

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха

Власна справа у 21: історія молодого підприємця Едуарда Довбаха 12:23

Сучасна українська молодь дедалі частіше доводить: успіх не приходить випадково — його створюють наполегливістю, сміливістю та вірою у власні сили. Саме таку історію має 21-річний підприємець із Коропа Едуард Довбах, який, скориставшись державною підтримкою, зміг перетворити свою ідею на реальний бізнес.

 Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини

Реабілітація, спорт, власна справа: які можливості доступні для ветеранів Корюківщини та Новгород-Сіверщини 12:03

Як ветерану відкрити бізнес, пройти реабілітацію або звернутися за необхідною медичною допомогою? Про ці та інші послуги, доступні для захисників Чернігівщини, говорили днями на зустрічі в Корюківській РВА.

 На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

На Ніжинщині поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:59

Носівські оперативники задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний мешканець одного із сіл Ніжинського району. Зловмисника затримали, йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини