Виховання патріотизму у підростаючого покоління - найкраще вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського
Видатний український письменник, громадський діяч Михайло Коцюбинський останні 15 років свого життя провів у Чернігові. Тут же він і упокоївся 25 квітня 1913 року.

Тож до могили українського сонцепоклонника на Болдиній горі вшанувати його світлу пам'ять прийшли представники органів влади, зокрема перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, громадськість, а також шанувальники творчості письменника.
Присутні згадали і літературний доробок українського класика, і сторінки його життя.
Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, говорячи про творчу спадщину Михайла Коцюбинського, наголосив, що саме на Чернігівщині з-під його пера вийшли всесвітньовідомі твори: «Intermezzo», «Цвіт яблуні», «Дорогою ціною», «Хвала життю», «Fatamorgana», «Тіні забутих предків», які без перебільшення є видатним і неповторним явищем в історії української культури.
Валентин Мельничук зауважив, що багато проблем, які підіймав художник слова більше століття тому, залишаються актуальними і длясучасного українського суспільства. Тому, за словами промовця, щоб краще орієнтуватися у сьогоденні, слід частіше звертатися до класиків, чий безцінний досвід і мудрі поради не втрачають своєї важливості і нині.
- Михайло Коцюбинський залишив нам у спадок свої безцінні твори. Вони і досі надихають як сучасних митців, так і читачів. Так витончено передати душу і внутрішній світ українця — справжній талант. Ми маємо гідно берегти скарби вірного сина України, а виховання патріотичного духу у підростаючого покоління — це найкраще вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського, — зазначила Наталія Романова.
У свою чергу, Ігор Коцюбинський висловив слова вдячності усім, хто прийшов вклонитись таланту видатного письменника та вшанувати його світлу пам’ять.
На багатогранності таланту знаменитого українського Сонцепоклонника, який глибиною своїх оповідань, повістей та новел значно випередив свій час, наголосила письменниця, голова обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран.
Заупокійну літію відправив священник храму Михайла і Федора отець Олег.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.