Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:15:16

Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини може опинитися на вулиці

27.02.2017   08:31

23 лютого більшістю голосів депутатів Чернігівської обласної ради пам'ятку архітектури ХІХ століття, Вознесенську церкву, в якій розміщується Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини, передали в довгострокове безоплатне користування громаді Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП).

Питання на розгляд сесії вніс Департамент культури Чернігівської обласної державної адміністрації, реагуючи на неодноразові звернення Чернігівської єпархії УПЦ КП до органів влади з проханням про передачу їй даної церкви. Голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч особисто наполіг на розгляді даного питання. Керівник обласного виконавчого органу попросив депутатів врахувати позицію профільного Міністерства культури України, яке не заперечувало проти передачі пам’ятки архітектури.

Вознесенську церкву у Козельці звели у 1866-1874 роках. Вона є рідкісним прикладом традиційного для Лівобережної України XVII-XVIII століть хрестового п'ятибанного храму. Хоча за даними Державного реєстру нерухомих пам`яток України Вознесенська церква не значиться ні в категорії пам`яток національного, ні в категорії пам`яток місцевого значення, а лише має тичасовий охоронний статус за старими, ще радянськими, списками.

1988 року у приміщенні церкви розмістили Музей історії ткацтва Чернігівщини. Вперше для відвідувачів його відкрили у 1992 році. З 1995 року музей функціонує як самостійний, безпосередньо підпорядкований відділу культури і туризму Козелецької районної державної адміністрації. В експозиції музейного закладу донедавна були представлені традиційні строї, ткацькі верстати, знаряддя праці для обробки льону, кролевецькі рушники, вироби з кераміки, соломи та дерева, настільники, рядна, скатертини, зразки полотна, а також експонувались тимчасові виставки виробів "народних умільців".

Куди саме після передачі церкви перемістять музей, поки невідомо. Чернігівські науковці всерйоз занепокоєні тим, що унікальні зразки ткацтва гості міста можуть більше не побачити.

- Згідно закону та рішення облради музей має бути перенесений у інше приміщення. Зрештою, храм будувався, щоби бути храмом, а не музеєм старожитностей – при всій повазі до музеїв і до старожитностей... Я знаю, що у Козельці є кілька варіантів приміщень для перенесення без втрати якості – було би бажання. Але досі такого бажання у декого не було, і причина була не в любові до старожитностей чи піклуванні про музей, а саме в тому, щоби не допустити богослужінь громади Київського Патріархату... Щодо власне музею, то на початку богослужінь (у травні минулого року) у працівників музею ставлення було насторожено-негативне. Але за ці місяці наш священик знайшов з ними порозуміння і тепер є співпраця, - прокоментував ситуацію керуючий Чернігівською епархією УПЦ КМ Євстратій (Зоря).

Станом на сьогодні в Чернігові залишилися три музеї в культових спорудах в складі НІАЗ "Чернігів Стародавній", в Новгороді-Сіверському музей "Слово о полку Ігоревім" знаходиться на території Спасо-Преображенського монастиря, а в Коропі історико-археологічний музей перебуває в будівлі колишньої Феодосіївської церкви. Відтак, виходячи з тенденцій, лишається лише гадати, якому з музеїв наступному скажуть збирати валізи на виїзд...


http://prostir.museum/ua/post/38856
 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини