Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 січня, 10:14:58

У Чернігові підписано договір про відтворення Новоантонієвих печер

16.12.2016   15:47Агенцiя

15 грудня у Чернігові підписано Договір про співпрацю щодо відтворення об’єкту історико-культурної спадщини — Новоантонієвих печер та комплексу споруд XVII—XVIII ст. колишнього Троїцько-Іллінського монастиря.

Ініціатори відновлення унікальних споруд: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (генеральний директор Юрій Соболь) та «Благодійний фонд «Веда Веста» (директор Аркадій Затилкін).

Сторони погодили етапи з відтворення об’єктів історико-культурної спадщини:
- реставрація вхідної каплиці Новоантонієвих печер колишнього Троїцько-Іллінського монастиря в м. Чернігові;

- реконструкція пішохідного містка між Антонієвими та Новоантонієвими печерами;

- розчистка та укріплення печерних ходів;

- реконструкція сходинкового переходу між Новоантонієвими печерами та колишнім Троїцько-Іллінським монастирем.

Підрядник робіт: ТОВ «Будівельна компанія «Українські будівельні рішення» (директор Євген Нянченко).

У договорі передбачено, що після завершення робіт відтворені споруди передаються у державну власність з подальшим закріпленням на праві оперативного управління за Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній» для створення музейного комплексу. Ініціатори проекту переконані, що відновлені об’єкти на Болдиних горах привернуть увагу туристів з інших областей України та з-за кордону.

Підписано також договір підряду про виконання проектних робіт та здійснення авторського нагляду.

Новоантонієві печери (ХVІІ ст.) — комплекс, який складався з декількох підземних храмів та галерей з поховальними нішами. Він поєднувався з Іллінським храмом та Антонієвими печерами критою галереєю.

Його відновлення передбачено Генеральним планом розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини