Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 15:43:59

Заповідник "Гетьманська столиця" на Арсеналі ідей

08.06.2016   13:33Агенцiя

1-5 червня у Мистецькому Арсеналі (м.Київ) відбувся Другий інтерактивний освітній фестиваль Арсенал ідей – міждисціплінарний освітній проект для дітей та молоді, інтерактивний майданчик випробування нових ідей в освіті. Організаторами проекту виступили: Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

Фестиваль Арсенал ідей, зосереджуючи на одній території велику кількість цікавих, різноманітних за формою і змістом програм, продемонстрував ефективність використання нових форм навчання дітей та зацікавив не лише широку аудиторію відвідувачів, але і професійну спільноту. Фестиваль представив тематичні простори – Мистецтва, Музеїв, Освіти, Науки, Книги, Медіа, Музики, Ігровий, Спорту і дозвілля, кожен з яких представив різні сфери діяльності та розвитку людини, розповів свою "музейну історію".

Особливого звучання "музейні історії" набули у Місті музеїв – міжмузейному проекті у рамках фестивалю, який був представлений 27 - ма музеями та заповідниками України.

Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» вдруге вдало прийняв участь у фестивалі. Зауважимо - Гетьманська столиця була єдиним музейним закладом Чернігівщини, який презентував свої напрацювання у роботу з дітьми на головному музейному майданчику України, яким на тиждень став Мистецький Арсенал.

Завідуюча відділом археології заповідника Наталія Саєнко та наукові співробітники закладу Федір Юхно і Марина Хармак знайомили дітлахів з Гетьманською столицею - Батурином та гетьманом Іваном Мазепою за допомогою різноманітних пізнавальних ігор. Найбільшу увагу дітлахів і дорослих привернула гра «Вгадай козацьку річ на дотик» та складання пазлів. Дівчатка залюбки вгадували улюблену квітку гетьмана Івана Мазепи - бузок, а хлопчаки повправлялися у майстерстві шифрувальників. Найактивніші учасники отримали від заповідника персональне запрошення на відвідування одного з музеїв закладу безкоштовно.

Популярною серед дітлахів стала й спеціальна гра-квест, яка дозволила мандрувати Містом Музеїв за музейним маршрутом для трьох вікових груп. Заповідник «Гетьманська столиця» цього року запропонував діткам в рамках квесту згадати пам'ятки архітектури побудовані коштом гетьмана Івана Мазепи, що збереглися до наших днів.

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини