Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 12:46:27

Нові археологічні дослідження Чернігівщини

13.04.2016   08:04Агенцiя

12 квітня в Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Нові археологічні дослідження Чернігівщини”.

Вона створена до Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць і репрезентує найбільш цікаві знахідки польового сезону 2015 року. Представлені матеріали розкопок 10-ти археологічних експедицій – Чернігівської, Мезинської, Новгород-Сіверської, Ніжинської, Виповзівської, Седнівської, Батуринської, Любецької, Лиственської та Лівобережної.

У 2015 році археологічні дослідження проводились:

– на території Дитинця та в Іллінській церкві в Чернігіві. Керівник О.Є. Черненко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– біля с. Деснянське Коропського району. Керівники О.Є. Черненко, Р.М. Луценко (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка).

– у м. Новгород-Сіверський. Керівники О.Є. Черненко, І.С. Кедун (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– у м. Ніжин. Керівник І.С. Кедун (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

– біля с. Виповзів Козелецького району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Седнів Чернігівського району. Керівники О.П. Моця, В.М. Скороход (Інститут археології НАН України, Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у м. Батурин Бахмацького району. Керівник Ю.М. Ситий (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у смт Любеч Ріпкинського району. Керівник О.М. Веремейчик (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка);

– у с. Малий Листвен та с. Суличівка Ріпкинського району. Керівник О.М. Бондар (Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського);

– на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Керівники Г.В. Жаров, Р.В. Терпиловський (ДП “Старжитності Полісся).

IMG_4077 копияЧернігівська експедиція проводила роботи на території Чернігівського дитинця. Серед знахідок – унікальна ювелірна форма кінця ХІІ ст. із зображенням птаха та дракона для виготовлення браслетів-наручів. Окрім того, були проведені архітектурно-археологічні обміри Іллінської церкви ХІІ ст., де зафіксовані графіті ХVІІ ст.

Новгород-Сіверська експедиція реалізувала комплекс робіт в ур. Замкова гора (Замок) та на території ур. Заручав’я. Найбільш цікаві її знахідки – хрестик та монети ХІV–XVII ст.

Мезинська експедиція продовжила розкопки (на території Мізинського національного природного парку. З-поміж здобутого нею – тигель X ст.

IMG_4042На городищі та посаді Виповзівського археологічного комплексу досліджені споруди давньоруського часу. Серед знахідок – скроневе кільце волинського типу, різноманітні скляні намистини Х ст.

У Любечі на городищі Монастирище продовжили дослідження фундаментів трапезної церкви Іоакима і Анни кінця ХVII – XVIII ст.

Із розкопок поселення Магерки-І в Ніжині походять хрестик та перстень ХІ ст.

Продовжилися роботи на городищі-ІІ у с. Малий Листвен Ріпкинського району.

У смт Седнів досліджені укріплення ХІV ст. на городищі Трифоновщина, де знайдені пластини із заклепками від пластинчатого обладунку.

IMG_4054Вперше представлені частини орнаментованих посудин доби бронзи (середини 3 тисячоліття до н.е. та XVII–XVI ст. до н.е.) з розкопок на території Варвинського, Городнянського та Ріпкинського районів. Ці знахідки є унікальними для Чернігівщини.

Експонуються також реконструкції прикрас та деталей костюма X–ХІ ст. з приватних колекцій Ярини Коркодим та Войтека Шанека, виготовлені у Швеції та Польщі.

Загалом на виставці представлені понад 150 предметів. Експозиція доповнена фотографіями розкопок та окремих знахідок.

Під час відкриття керівники експедицій представили презентації розкопок та розповіли про найбільш цікаві об’єкти.

Дослідження проводилися відповідно до Обласної цільової програми.

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини