Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:10:18

В Седневі пройшли перші Шевченківські читання. ВІДЕО

09.03.2016   18:00

Вони приурочені до дня народження Великого Кобзаря.

Їх учасники, гості, представники територіальної громади поклали квіти до пам’ятника поета в центрі селища, основне ж дійство відбувалося у садибі Лизогубів. До речі, Шевченко був тут двічі, і вперше якраз в такі ж березневі дні 170 років тому.

«Борітеся – поборете, вам Бог помагає». Могутньою зброєю у боротьбі за волю, за кращу долю для українців завжди було і залишається поетичне слово Тараса Шевченка. У Седневі пишаються тим, що їх селище стало нехай і невеличкою, але яскравою сторінкою його життя і діяльності. Тож цілком логічним видається проведення тут районних Шевченківських читань «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». До речі, поет був тут двічі, гостював і працював у садибі братів Лизогубів. І вперше якраз в березневі дні 170 років тому. Такий же молодий і натхненний, як і тоді, зустрічає своїх шанувальників і сьогодні. Тетяна Луговська, завідувач відділу «Садиба Лизогубів» обласного історичного музею ім. В. Тарновського: «Шевченко тут був не тільки у своїх друзів братів Лизогубів. Він багато зустрічався і спілкувався з простими людьми, місцевими мешканцями, серед яких шукав сюжети і образи для своїх творів».

Лягають до підніжжя пам’ятника квіти як символ глибокої поваги і щирої любові до Поета. Звучить його безсмертне «Реве та стогне Дніпр широкий». Учні Седнівського навчально-виховного комплексу, поети-аматори читають безсмертні шевченківські рядки і присвячені йому твори.

Учасники Шевченківських читань, гості свята також з цікавістю оглянули книжково-ілюстративну виставку «Наш край – історії скарбниця, тут б’ється серце Кобзаря», помилувались роботами місцевої майстрині-вишивальниці Зінаїди Лук’яненко. Подібний захід у Седневі пройшов вперше, та в подальшому Шевченківські читання будуть традиційними.


Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ